YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Meraklı Karınca Cimcim Yollarda

Meraklı Karınca Cimcim Yollarda

Yazar:

Kategori: Doğan Kardeş

Yaş:

ISBN: 978-975-08-2108-0

Tekrar Baskı: 24. Baskı / 03.2024

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 10.2011

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
90.00 TL    Etiket Fiyatı : 120.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlıkKitap Akrabalıkları
Sayfa Sayısı: 104
Boyut: 16.5 x 22 cm
Tekrar Baskı: 24. Baskı / 03.2024

Uyku Saati Masalları 2

Meraklı Karınca Cimcim’in Serüvenleri Devam Ediyor.

Bilgin Adalı’nın Meraklı Karınca Cimcim’in başından geçenleri yazdığı ilk kitap “Meraklı Karınca Cimcim’in Serüvenleri”ni çocuklar çok sevmişti. Dizinin ikinci kitabı “Meraklı Karınca Cimcim Yollarda” da okurlarıyla buluşmak üzere raflarda yerini aldı.

Karınca arkadaşı Tintin ile kırlangıç Kırla’nın sırtında yollara düşen Cimcim, Marmara Bölgesi’nden başlayıp Ege’yi katederek Akdeniz’e uzanıyor. Seyyah hayvancıklar bu kitapta Bursa, Kuş Cenneti, Allianoi, Bergama, İzmir, Efes, Pamukkale, Dalyan, Demre ve Antalya gibi yurdumuzun tarihi ve doğal güzelliklerle bezeli yerlerinde,  atalarından dinlediği hikâyelerle büyüyen kırlangıç Kırla’nın rehberliğinde geziyorlar.

Ayşın Delibaş Eroğlu’nun resimlediği bu güzel kitabı okurken bir taşla iki kuş vuracak, hem okuyacak, hem gezmiş gibi olacaksınız.

Cimcim, her şeyi merak eden ve öğrenmeye çalışan meraklı bir karınca. Bir gün, yuvasından ayrılıp dünyayı gezmeye çıkmış. Çok hoş, kimisi de çok heyecanlı serüvenler yaşamış. Çeşitli hayvanlarla tanışmış, pek çok yeni arkadaş edinmiş. Bunların ikisiyle çok yakın dostluk kurmuş. Biri kırlangıç Kırla, öteki de kendisi kadar meraklı bir karınca olan Tintin.

Kış yaklaşıp da kırlangıç Kırla’nın güneydeki sıcak ülkelere göçme zamanı geldiğinde, üç arkadaş, birbirlerinden ayrılacaklarına çok üzülmüşler. Sonunda Cimcim ile Tintin, Kırla’yla birlikte gitmeye karar vermişler.

Güneye göç eden kırlangıç sürüsüyle birlikte yolculuğun ilk durağı olarak İstanbul’a geldiklerinde, Kırla iki arkadaşını Miniatürk’e götürmüş. Burada, yurdumuzdaki en güzel mimari yapıtların birer küçük modeli varmış. Bu güzellikleri görünce Cimcim, Kırla’ya başka ülkelere gitmek yerine, güzel yurdumuzu gezmeyi önermiş. Kırla da, kışı Antalya’da geçirmek koşuluyla kabul etmiş. Bunun üzerine, sürü başkanının da iznini alarak göç eden kırlangıç sürüsünden ayrılmışlar ve ilk durak olarak Manyas Kuş Cenneti’ni görmek üzere yola çıkmışlar…

Meraklı Karınca Cimcim’in Serüvenleri’nin birinci kitabını burada bitirmiştik. Bu ikinci kitapta, üç arkadaşın birlikte Antalya’ya kadar yaptıkları yolculuğu, gezdikleri yerleri, yaşadıkları serüvenleri okuyacaksınız.Benzer Kitaplar