YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Elif’in Olağanüstü Düşleri

Elif’in Olağanüstü Düşleri

ISBN: 978-975-08-4093-7

Tekrar Baskı: 4. Baskı / 01.2023

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 10.2017

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
82.50 TL    Etiket Fiyatı : 110.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 164
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tekrar Baskı: 4. Baskı / 01.2023

“Elif’in Olağanüstü Düşleri”

Geçmiş o kadar uzak değil, gelecek çok yakında…
Kapat gözlerini, sen de düş kur!

Düşlerinin içinde geçmişe ve geleceğe seyahat eden meraklı mı meraklı bir kız Elif: Kimi zaman bir uzay gemisinin kaptanı olarak ışık hızının üzerine çıkıyor, kimi zaman buzul çağında yaşayan bir anne olarak bebeği için avlanıyor, kimi zaman da ıssız bir adada hayatta kalmanın yollarını arıyor. Zekâsı ve cesaretiyle olağanüstü maceraların kahramanı olan Elif’in düşleri, bütün çocuklara ilham veriyor.

Kaldonlara Karşı

Düşleriyle ilk kez buluştuğunda on iki yaşındaydı Elif.

O gece bir uzay filmi izliyordu. Şener Albay’ın uzay gemisi Çağlayan, Kaldonların saldırısına uğramıştı. Kırmızı alarm veren Kaptan, tüm savaş pilotlarının gemilerine binip Kaldonlarla savaşmasını emretmişti.

Tek kişilik minik savaş gemileri Çağlayan’ın dev gibi hangarlarından hızla çıkarak Kaldon gemileriyle kıyameti andıran bir savaşa tutuşmuşlardı. Neredeyse ışık hızıyla oradan oraya uçan savaş gemileri, düşman hedeflerini teker teker vuruyor, Çağlayan’ı savunmaya çabalıyordu.

Elif birden kendisini savaş gemilerinden birinin içinde buluverdi. Bir an bocaladı. İlk kez böyle bir gemiye biniyordu ve onu nasıl kullanacağını bilmiyordu. Bir Kaldon savaş gemisi üstüne doğru geliyordu. Telaşla önündeki direksiyonu kendisine doğru çekti ve hızla yükselip saldırıdan kurtuldu.

Birden eli ayağı gibi, birer organı haline gelmişti geminin kumandaları.

Beyni hızla çalışıyor, bir çözüm bulmaya çabalıyordu. Böyle teke tek dövüşerek bitiremezlerdi bu savaşı. Vurulan her savaş gemisinin yerine Kaldon ana gemisinden üç gemi daha fırlıyordu.

Hızla karar verdi Elif. Bu anlamsız savaşı bitirmenin tek yolu vardı.

Önce gemisini savaş alanının dışına çevirdi. Kaldon gemilerinin peşine düşmediklerinden emin olduktan sonra yön değiştirdi. Hedefi, Kaldon ana gemisiydi.

Savaş gemilerinin çıktığı dört hangar çıkışı vardı Kaldon ana gemisinde. Gözlerden uzak olduğunu anladığı anda, ilk saldırısını birinci hangar çıkışına yaptı. Tam isabet! İkinci çıkışa yöneldiği sırada, ne yapmaya çalıştığını anlayan Kaldon savaş gemileri peşine düşmüşlerdi. Onu korumaya çalışan Çağlayan savaşçıları da Kaldonların peşindeydi.

Elif, ikinci çıkışı da tam isabetle vurduktan sonra geniş bir yay çizerek hızla uzaklaştı oradan. Çağlayan’ın savaş gemilerinden biri bu arada bir fırsatını bulup Kaldonların üçüncü çıkış kapısını da vurmuştu.Benzer Kitaplar