YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Arkadaşım Papi (Karton Kapak)

Arkadaşım Papi (Karton Kapak)

ISBN: 978-975-08-5384-5

Tekrar Baskı: 5. Baskı / 03.2024

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 05.2022

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
90.00 TL    Etiket Fiyatı : 120.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 32
Boyut: 20 x 27 cm
Tekrar Baskı: 5. Baskı / 03.2024

Arkadaşım Papi

Çocuklar için yazdığı ve uyarladığı kitaplarla çok yakından tanıdığımız Bilgin Adalı bir sürpriz yaparak, ilk kez okul öncesi çocuklar için de yazmaya başladı.

Birbirine merhaba demeyi, güvenmeyi ve bağlanmayı öğrenen bir çocuk ile bir papağanın çok özel dostluk hikâyesinin anlatıldığı bu güzel kitabı Ayşın Delibaş Eroğlu resimledi.

Benim babam bir kaptan. Uzak ülkelere yolculuk yapar her zaman. Gittiği ülkelerden, değişik armağanlar getirir bana. Oralarla ilgili ilginç öyküler anlatır. Bir keresinde Rusya’ya gitmişti, tahtadan bir bebek getirmişti. Açıyorsun tepesini, içinden bir başka bebek çıkıyor. Açıyorsun, bir tane daha. Tam yedi bebeği koymuşlar iç içe. Sıkılmasınlar diye, yan yana dizdim onları masamın üzerine.

Japonya’dan çok güzel bir fener getirdi. Kâğıttan yapılma. Onu da odamdaki lambanın üstüne geçirdik. Çok hoş renkler saçıyor odamın dört yanına.

En güzel armağanı, Afrika’dan getirdi. Bir papağan. Tüyleri allı yeşilli. İncecik dallardan yapılma kocaman bir de kafesi var. Odamda özel bir yer yaptık papağanımın kafesini koymak için. Papağan adını kısaltıp Papi adını verdim ona. Önce adını söylediğimde aldırmıyordu. Sonra öğrendi. Ne zaman Papi diye seslensem, bir çığlık atarak karşılık verdi.Benzer Kitaplar