YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Sorular, Sorular, Sorular

Sorular, Sorular, Sorular

ISBN: 978-975-08-5033-2

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 05.2021

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
56.25 TL    Etiket Fiyatı : 75.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Fragebogen – Erweiterte Ausgabe
Sayfa Sayısı: 112
Boyut: 13.5 x 21 cm

Max Frisch’in yeni bir yazınsal tür olarak önerdiği ve literatüre sağladığı katkıyla, “soruşturma” adı altında kaleme aldığı SORULAR, SORULAR, SORULAR; insan soyunun korunması, evlilik, kadınlar, umut, mizah, para, dostluk, babalık, anayurt, mülkiyet, ölüm, ahlak, alkol, teknoloji temalarında zihin açıcı, kişinin kendini sorgulamasına kapı aralayan, ikili konuşmalarda ve toplumsal tartışmalarda ortak zemin oluşturan varoluşsal meselelere dair 351 soruluk, aydınlatıcı ve eğlenceli bir dizi “anket/sınav”.

Aslen GÜNLÜKLER 1966-1971 içinde yer alan ve Almancada tek kitap halinde ayrı basımı ilk kez 1987 sonunda yapılan SORULAR, SORULAR, SORULAR’ın, yazarın ölümünden sonra ortaya çıkan, ahlak, alkol, teknoloji temalı üç soruşturmanın da eklenmesiyle Kasım 2019’da yayımlanan bu genişletilmiş baskısında, Max Frisch’in bütün soruşturmaları ilk kez eksiksiz bir derlemede bir araya getirilmiş oluyor.

Max Frisch, insan varoluşunun temel meseleleri üstüne kurguladığı on dört soruşturmada düşünme edimini soru sorma eylemiyle kışkırtıyor: İçtenlikle yanıtlamak, kendi karşı-sorularını oluşturmak, esinlenmek serbest.

Dostoyevski 19. yüzyıl için ne idiyse, Max Frisch de 20. yüzyıl için odur:  Zamanın anlaşılmaz hayat bilgisi ve karar alma çilesini, anlaşılabilir biçimlere ve süreçlere büründürmüş kişi.
Hartmut von Hentig

sorularsorularsorular_PDF tadimlikBenzer Kitaplar