YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kitap Kurtları İçin 6 – Kedinin Kanadı Olsa

Kitap Kurtları İçin 6 – Kedinin Kanadı Olsa

ISBN: 978-975-08-4434-8

Tekrar Baskı: 2. Baskı / 02.2019

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 04.2013

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
28.50 TL    Etiket Fiyatı : 38.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlıkKitap Akrabalıkları
Sayfa Sayısı: 112
Boyut: 16.5 x 22 cm
Tekrar Baskı: 2. Baskı / 02.2019

“Kitap Kurtları İçin 6 – Kedinin Kanadı Olsa”

Aman, aramıza kara kedi girmesin!
Kitap kurtları için kediler, köpekler, balıklar ve kuşlar âlemi hakkında neler neler…
Onlar olmasa hayatımız daha renksiz olmaz mıydı? Nice masaldan, efsaneden, şarkıdan, türküden, dostluk hikâyesinden yoksun kalmaz mıydık?
Dile, sanata, doğaya ve bize neler katıyorlar?
Niçin onlardan vazgeçemiyoruz?
Kedilerin gözlerimize bakarak miyavlamadığı, köpeklerin kuyruk sallayarak havlamadığı, kuşların daldan dala konarak ötmediği, balıkların yüzgeçlerini savurarak yüzmediği bir dünyada yaşamayalım diye neler yapabiliriz?

Bir arkadaşım, yaralı, uçamayan yavru bir kargaya bakmıştı balkonunda. Karga, iyileşince uçtu gitti. Arkadaşım onun için balkona ceviz, su bırakıyordu. Birkaç gün sonra baktı ki, balkonda küçük parlak taşlar peyda oluyor. Sonunda, bunları karganın ona hediye olarak getirdiğini anladı. Sözün özü, hayvanlar onlara yaptığınız iyiliğin, duyduğunuz sevginin farkındadır. Ve onların da vefa duygusu vardır.

Madem bu kitap daha yakından ilişki kurduğumuz, hayatımızın bir parçası olan hayvanlar üzerine yazıldı, şunu da belirtmeden geçemeyeceğim… Hayvanları sevmek, onlara sahip çıkmak, bakmak, beslemek çok güzel bir şey ama bunu yaparken dikkat etmemiz gereken bir nokta var: Sokak hayvanlarını seviyoruz, onları düşünüyoruz derken çevremize karşı duyarlı olmalıyı da unutmamalıyız. Hayvanları beslerken, alt katta oturan komşumuzun penceresinin önünü pisletirsek, apartman girişlerini çeşitli pis kaplarla doldurursak, üst kat penceresinden bahçeye yiyecek atıkları dökersek, bu hiç de hoş olmaz. Üstelik, komşularımızın haklı tepkisiyle karşılaşırız. Köpeğimizi dışarı yürüyüşe götürdüğümüzde, tuvaletini yaptıktan sonra mutlaka dışkısını bir torbaya alıp çöpe atmalıyız. Apartman dairesinde yaşıyorsak, gündüzleri evdeki herkes okula ve işe gidiyorsa, evde kimse kalmıyorsa, ille de bir köpeğimiz olsun diye tutturmamalıyız. Çünkü o köpek, evde yalnız kaldığında durmadan havlayarak komşuları rahatsız edebilir.Benzer Kitaplar