YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kitap Kurtları İçin 1: Kitap Kurtları İçin Hayvanlar Âlemi – Doğadaki Dostlarımız

Kitap Kurtları İçin 1: Kitap Kurtları İçin Hayvanlar Âlemi – Doğadaki Dostlarımız

Yazar:

Kategori: Doğan Kardeş

Yaş:

ISBN: 978-975-08-4262-7

Tekrar Baskı: 11. Baskı / 06.2018

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 08.2010

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
9.72 TL    Etiket Fiyatı : 12.96 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlıkKitap Akrabalıkları
Sayfa Sayısı: 96
Boyut: 16.5 x 22 cm
Tekrar Baskı: 11. Baskı / 06.2018

Kim istemez filler, ayılar, aslanlar, geyikler, yılanlar, timsahlar, maymunlar, tilkiler ve kurtlarla birlikte hoşça vakit geçirmeyi? Onlarla ilgili pek çok püf noktasını aydınlatmayı, gizlerini paylaşmayı? Onlarla ilgili kitaplar, filmler, öyküler, masallar, atasözü ve deyimler üstüne bilgi sahibi olmayı?

Filiz Özdem’in “Kitap Kurtları İçin Hayvanlar Âlemi / Doğadaki Dostlarımız” kitabı bütün bu sorulara cevaplar ararken hem bilgilendiriyor hem eğlendiriyor. Hayvanlar tarih boyunca korkularımıza, inançlarımıza sızmış. Çok eski çağlarda insanların yaşadığı mağara duvarlarındaki resimlerden günümüze kadar sanatın bir parçası olmuşlar. Dilde, edebiyatta, resimde, heykelde, sinemada, tiyatroda, fotoğrafta, müzikte, halk oyunlarında, mimari süslemecilikte, dokumacılıkta, oymacılıkta, dökmecilikte, her tür tasarımda kendilerine bir yer bulmuşlar…”

Hayvanlar tarih boyunca korkularımıza, inançlarımıza sızmış. Çok eski çağlarda insanların yaşadığı mağara duvarlarındaki resimlerden günümüze kadar sanatın bir parçası olmuşlar. Dilde, edebiyatta, resimde, heykelde, sinemada, tiyatroda, fotoğrafta, müzikte, halk oyunlarında, mimari süslemecilikte, dokumacılıkta, oymacılıkta, dökmecilikte, her tür tasarımda kendilerine bir yer bulmuşlar. Oyalara, kilimlere, halılara, her tür kumaşa konu edilmişler. Bazen bir kolye olarak boynumuza dolanmış, bazen bir küpe olarak kulağımıza takılmışlar. Yastığından kutusuna, biblosundan fincanına, giysisinden örtüsüne sayısız eşyaya konu edilmişler.
Yazıdan önceki sözlü edebiyat geleneğiyle anlatıla anlatıla kuşaklar boyunca yaşatılmış hikâyelere, masallara, efsanelere damga vurmuş, sonra yazılarak günümüze ulaşan edebiyatın bir parçası haline gelmişler.Benzer Kitaplar