YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kerkenez

Kerkenez

ISBN: 978-975-08-5754-6

Tekrar Baskı: 2. Baskı / 04.2024

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 06.2023

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
165.00 TL    Etiket Fiyatı : 220.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 160
Boyut: 13.5 x 21 cm
Tekrar Baskı: 2. Baskı / 04.2024

Kerkenez

İngiltere’nin kuzeyinde, küçük ve yoksul bir madenci kasabasında yaşayan on beş yaşındaki Billy Casper için hayat zorluklarla doludur. Babasının yıllar önce terk ettiği evleri, annesinin ilgisizliği ve ağabeyinin zorbalıklarıyla daha da mutsuz bir yer haline gelmiştir. Gittiği erkek okulunun sert ortamı ve yaşadığı kasabanın onun yaşındaki birine madende çalışmak dışında hiçbir gelecek sunmaması da eklenir buna. Ancak Billy zekâsı ve inadıyla hayatta kalmaya kararlıdır. Bulup sabırla eğittiği ve Kes adını verdiği doğanla kurduğu ilişki Billy’nin sevgiden yoksun dünyasında bir umut ışığı olacaktır.

İlk kez 1968 yılında yayımlanan, bundan bir yıl sonraysa yönetmenliğini Ken Loach’un yaptığı unutulmaz bir filme dönüşen ‘KERKENEZ’i, yazarı Barry Hines’ın romanın sinemaya uyarlanma sürecini ve İngiltere’de çok okunan bir modern klasik haline gelişini anlattığı sonsözüyle birlikte sunuyoruz.

“Kerkenez”, sevgisiz bir dünyada ayakta kalmaya çalışan kahramanıyla akıllardan çıkmayacak bir büyüme hikâyesi. Bir başyapıt… Billy Casper, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra çıkan yazarların yarattığı genç karakterler arasında en çok akılda kalanlardan biri.
Glasgow Herald

Kerkenez_Barry Hines_PDFtadimlikBenzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları