YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Soframda Bir Melek

Soframda Bir Melek

Yazar:

Kategori: Edebiyat, Roman

Çeviren:

ISBN: 978-975-08-3853-8

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 11.2016

100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
%30İNDİRİM 18.80 TL   Etiket Fiyatı : 26.85 TL
TÜKENDİ

Pandemi sebebiyle siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı : 560
Boyut : 13.5 x 21 cm

Yanlış teşhis sonucu şizofreni tedavisi için yıllarca akıl hastanesinde tutulan Janet Frame, gençlik dönemini karanlık deneyimlerle geçirdi. Öykü kitabının ödül kazanması sayesinde dönüşü olmayacak bir operasyondan ve ömür boyu tecritten kurtulan Frame, ileride Yeni Zelanda’nın en önemli yazarı olacaktı. “Soframda Bir Melek”te pek çok vesileyle tekrarladığı gibi “yazmak onu kurtarmıştı.”

Elinizdeki kitap Janet Frame’in üç ciltlik otobiyografisini bir araya getiriyor: Çocukluk ve ilkgençlik yıllarını anlattığı “Şimdiki-Zaman-Ülkesine”, üniversite yıllarını, ardından yaşadığı olumsuz hastane deneyimini ve yazarlığa adım atışını ele aldığı “Soframda Bir Melek” ve Avrupa’da geçirdiği yedi yılı özetlediği “Şehrin Yansımasından Gelen Elçi”.

Frame kendi gerçekliğini keşfettiği yolculuğunda Yeni Zelanda’dan Londra’ya ve Avrupa’nın pek çok farklı köşesine gidip sonra yeniden evine dönüşünü anlatırken, yazarlığa adım atışının yanı sıra bir kadın olarak tüm zorluklara rağmen ayakta kalışını da benzersiz bir samimiyetle aktarıyor.

57ca4e2b-b1d4-41b3-9a3d-26c8d163350aBenzer Kitaplar