YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Geyikler, Annem ve Almanya 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı)

Geyikler, Annem ve Almanya 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı)

Yazar:

Kategori: Özel Dizi

ISBN: 978-975-08-5341-8

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 04.2022

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
157.50 TL    Etiket Fiyatı : 210.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 104
Boyut: 16.8 x 22 cm

“Geyikler, Annem ve Almanya” henüz dosya aşamasındayken Akademi Kitabevi Öykü Ödülü’nü almıştı. 1982’de yayımlandıktan sonraysa bir büyük ödüle, Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görülmüştü. Getirdiği yeni duyarlıklar, şiirsel tatlar ve inceliklerle dolu anlatımıyla bilinen Nursel Duruel’in “Geyikler, Annem ve Almanya” kitabı 40. yılına özel bir baskıyla okurunu selamlıyor.

“Türk Dili dergisinin eylül sayısında –adını yanlış hatırlamıyorsam– ‘Geyikler, Annem ve Almanya’ başlıklı bir öykü okudum. Genç bir yazarın, Nursel Duruel adlı bir kardeşimizin öyküsü yüreğinize sular serpiyor bu tazelik kokan öyküyü okurken. İşte Eylül… İşte yeni sanat mevsiminin ilk ayı… İşte yeni mevsimin bir başarısı! Sanatın sihri –isterseniz bizde çok kullanılan bir sözcükle büyüklüğü– işte buradadır. Şu dağdağa, şu karışıklıklar, şu sevgisizlikler, şu yokluklar ortamında bile, bakarsınız, tek bir öykü, size umut aşılamaya yeter.” – Zeyyat Selimoğlu, Milliyet Sanat (Eylül 1979)

“Öykücülüğümüzün sessiz ve derinden kaynayan, ama bir o kadar güçlü ve sağlam akan bir ırmağı sayıyorum bu yazarı. Titiz, ince eleyip sık dokuyan,ayrıntılara yaşarlık kazandıran bir öykücü ile karşı karşıyayız.” – Füsun Akatlı

GeyiklerAnnemveAlmanya40Yasinda_PDFtadimlikBenzer Kitaplar