YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Efsunlu Eşya Masalları – İtalyan Masalları

Efsunlu Eşya Masalları – İtalyan Masalları

ISBN: 978-975-08-4298-6

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 07.2018

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
11.11 TL    Etiket Fiyatı : 14.81 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Fiabe di Oggetti Magici
Sayfa Sayısı: 100
Boyut: 14 x 21.5 cm

“Efsunlu Eşya Masalları – İtalyan Masalları”

Gerçek ile gerçekdışı arasında masal dünyasının zenginliği…

Efsunlu Eşya Masalları, Italo Calvino’nun derlediği İtalyan Masalları’ndan yapılan bir seçme. “İncirden Hiç Bıkmayan Kral Kızı” (Romagna masalı), “Çoban Sarayda” (Toscana masalı), “Sihirli Yüzük” (Trentino masalı) ve “Kuzey Rüzgârı’nın Hediyesi” (Toscana masalı) masallarının yer aldığı seçmeyi Irene Rinaldi resimlemiş.

Sihirli yüzükler, dilediğini yerine getiren kutular, konuşan hayvanlar ve birdenbire değişen hayatlar…

İtalyan ve dünya edebiyatının en önemli yazarlarından ItaloCalvino 1923 yılında Küba’da doğdu. Romanları, hikâyeleri ve denemeleri dünya çapında okundu, sevildi. Çocuklar için de yazdı, ama bütün iyi kitaplar gibi bunlar da her yaştan okura seslenen kitaplar oldu. “İkiye Bölünen Vikont”, “Ağaca Tüneyen Baron”, “Varolmayan Şövalye” bunlara örnek verilebilecek başlıca eserleridir.

 

Bir kral ilan astırmış; kızını, onun incirden bıkmasını sağlayana gelin verecekmiş.

Adamlar bir sepet incirle gidiyormuş ama kız hepsini bir çırpıda yiyiveriyormuş. Ardından da, “Daha!” diyormuş.

Tarlada toprak işleyen üç delikanlı varmış. En büyüğü, “Canım artık toprak işlemek istemiyor. Bir bakayım, kralın kızını incirden bıktırabilecek miyim!” demiş.

İncir ağacına tırmanıp bir sepet dolusu incir toplamış. Yola koyulmuş; bir komşusuna rastlamış, komşusu da ona, “Bana bir incir ver!” demiş.

“Veremem!” demiş delikanlı. “Kralın kızına incir yemekten gına gelsin istiyorum ama aldığım incir buna yeter mi bilmiyorum.” Kralın kızının huzuruna çıkmış, incirleri önüne koymuş. Sepeti zamanında çekmese, kız sepeti bile yiyecekmiş neredeyse. Eve dönünce ortanca kardeşi, “Toprak işlemek benim de burama kadar geldi. Kralın kızını incirden bıktırabilir miyim bakalım!” demiş.Benzer Kitaplar