YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Atlı Masalları – İtalyan Masalları

Atlı Masalları – İtalyan Masalları

ISBN: 978-975-08-4346-4

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 09.2018

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
13.19 TL    Etiket Fiyatı : 17.59 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Fiabe a cavallo
Sayfa Sayısı: 96
Boyut: 14 x 21.5 cm

“Atlı Masalları – İtalyan Masalları”

Tutsaklar, ejderhalar ve heyecanlı maceralar…

“Atlı Masalları”, Italo Calvino’nun derlediği “İtalyan Masalları”ndan yapılan bir seçme. “Yedi Başlı Ejderha” (Toscana masalı), “Üç Şato” (Monferrato masalı) ve “Uyuz Delikanlı” (Abruzzi masalı) masallarının yer aldığı seçmeyi Gianluca Folì resimlemiş.

Tutsaklar, ejderhalar ve heyecanlı maceralar bizi masal dünyasının zenginliğinde gezdiriyor.

Bir varmış bir yokmuş, bir balıkçı varmış; uzun zamandır evli olmasına rağmen karısı çocuk doğurmuyormuş. Günlerden bir gün balıkçı ağlarını alıp yakınlardaki gölde balık tutmaya gitmiş ve çok güzel, kocaman bir balık tutmayı başarmış. Balık, adam onu sudan alır almaz, kendisini bırakması için yalvarıp yakarmaya başlamış, kendisini serbest bırakırsa, balıkçıya kısa zamanda çok daha fazla balık tutabileceği bir yer söyleyeceğine söz vermiş.

Balığın dile geldiğini duyan balıkçı korkmuş ve hiç düşünmeden onu serbest bırakmış, balık da suya dalıp hemen ortadan kaybolmuş. Balıkçı söylenen yere gidip de, ağı iki üç kere atınca öyle çok balık tutmuş ki, eve yüklü eşek gibi dönmüş. Karısı, onun nasıl olup da eve onca balık getirdiğini bilmek istemiş; adam da olup biten her şeyi bir bir anlatmış.Benzer Kitaplar