YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Yeryüzünün Acısı

Yeryüzünün Acısı

ISBN: 978-975-08-1168-2

Tekrar Baskı: 8. Baskı / 06.2017

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 12.2006

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
19.45 TL    Etiket Fiyatı : 25.93 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Mall de Terre
Sayfa Sayısı: 224
Boyut: 17.5 x 23 cm
Tekrar Baskı: 8. Baskı / 06.2017

Küresel ısınma, doğal kaynakların tükenmesi, sivil sanayi ve savaş sanayisi nedeniyle sularda ve topraklarda meydana gelen kirlenme, zenginliklerin dengesiz dağılımı, beslenme sorunları ve birçok türün yokoluşu, cehennemi bir görüntü çıkarıyor ortaya.

Saygın bilim adamı Hubert Reeves, Frédéric Lenoir’ın sorularına verdiği cevaplarla, en son bilimsel verilere dayanarak, insanlığın ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu tehlikeleri teker teker ele alıyor. Hemen ciddi önlemler alınmazsa insanlığın geleceğinin hiç de parlak olmadığını somut biçimde ortaya koyuyor.

Hubert Reeves yaşamın sürebilmesi için hepimizi harekete geçmeye çağırıyor.

Frédéric Lenoir – Kozmosun tarihi üzerine birçok kitap yazdınız. Şimdi neden yıldızlardan söz etmeyi bırakıp yeryüzü gezegenine yöneliyorsunuz? Hubert Reeves – Astrofizik alanında araştırmalar yapıyorum, ama her şeyden önce yeryüzünde yaşayan bir insanım ve bir dünya vatandaşıyım. Benim de çocuklarım, torunlarım ve sevdiğim insanlar var. Yani insanlığın gezegenimiz üzerindeki geleceği beni yakından ilgilendiriyor. Şu mucizevi insan beynine ulaşılması için, yeryüzündeki hayat milyarlarca yıl boyunca sürekli gelişme gösterdi. Serüvenlerle dolu bu olağanüstü kozmik yolculuk bizim hatamız nedeniyle son bulabilir.Benzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları