YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Liste görünümü

Hubert ReevesHubert Reeves
Biyografi

Hubert Reeves 1932 yılında Montreal’de doğdu. Montreal Üniversitesi Bilimler Fakültesi’nde fizik öğrenimi gördü. 1960-1964 yılları arasında aynı üniversitede fizik profesörü olarak görev yaptı ve NASA’da bilimsel danışmanlık görevini yürüttü. Astrofizikçi olan Reeves Montreal Üniversitesi’ndeki akademik çalışmalarının yanı sıra, 1966 yılından itibaren Centre National de Recherche Scientifique – CNRS’in (Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi) yöneticiliğini sürdürüyor. 2001 yılından itibaren de Vahşi Yaşamı Koruma Derneği Ligue Roc’un başkanlığını yürütmektedir.

Başta Légion d’Honneur olmak üzere birçok ödülle taçlandırıldı, “Bulletin of American”, “The Astronomical Journal”, “Physics Review” gibi bilimsel dergilerde yayımlanan tek başına ya da ortaklaşa pek çok makaleye imza attı.

Yapıtları birçok dile çevrildi. “Patience dans l’azur” adlı kitabı, evrene bakış açımızı genişleten bir başyapıt olarak kabul edilmektedir. 1986 yılında yayımlanan “L’heure de s’enivrer”, Fransa ve Québec’te best-seller oldu.

Hubert Reeves çağımızın en saygın bilim insanlarından biri olarak değerlendirilmektedir.

Yazdığı Kitaplar

Çevirdiği Kitaplar

Yayına Hazırladığı Kitaplar

Editörlüğünü Yaptığı Kitaplar

Fotoğrafladığı Kitaplar

Resimlediği Kitaplar

Uyarladığı Kitaplar