YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Bologna’nın Kırmızı Tenteleri

Bologna’nın Kırmızı Tenteleri

ISBN: 978-975-08-5247-3

Tekrar Baskı: 2. Baskı / 06.2023

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 01.2022

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
41.25 TL    Etiket Fiyatı : 55.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: The Red Tenda of Bologna
Sayfa Sayısı: 72
Boyut: 13.5 x 21 cm
Tekrar Baskı: 2. Baskı / 06.2023

“Bologna’nın Kırmızı Tenteleri”

Özellikle resim sanatına, imgelere, görsel kültüre dair yeni bir eleştirel görme biçimi önerdiği GÖRME BİÇİMLERİ (1972) eseriyle tanınan, savaş sonrası Avrupası’nda kuşağının en etkili yazarlarından, sanat eleştirmeni, romancı, ressam, senarist, denemeci ve şair John Berger’ın kaleminden “BOLOGNA’NIN KIRMIZI TENTELERİ” minimalist üslubuyla şiirsel düşünceleri incelikle resmeden, küçük sürprizlerle dolu bir minyatür kitap: Bellek, resim, mimari ekseninde mekik dokuyan; Berger’ın, kişiliğini ünlü İtalyan ressam Giorgio Morandi ile özdeşleştirdiği ve özel bir sevgi duyduğu amcası Edgar’ın anısıyla Bologna’nın hayal edilmesi güç güzelliğini buluşturan, çağrışımların ve anımsamaların çiçek açtığı, harikulade bir gündüz düşü.

“Balonu havada sallanan kız o kadar mest olmuş ki, gülümseyerek gökyüzüne bakarken, sanki bir müziğin ezgilerini dinliyor. Hayal edilmesi güç bir şehir Bologna – öldükten sonra sokaklarında dolaşabileceğiniz bir yer.”

“Günümüzün en etkili entelektüellerinden biri.” -The Observer

“John Berger’ın kitaplarına hayranlık duyuyorum ve çok seviyorum. Yalnız ilginç olanı değil, önemli olanı da dile getiriyor. Bence çağdaş İngilizce yazın dünyasında benzersiz bir yazar… Olağanüstü bir sanatçı ve düşünür.” -Susan Sontag

bolognaninkirmizitenteleri PDF tadimlikBenzer Kitaplar