YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Saat Kaç?

Saat Kaç?

ISBN: 978-975-08-4285-6

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 07.2018

Hazırlayan:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
11.11 TL    Etiket Fiyatı : 14.81 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: What Time Is It?
Sayfa Sayısı: 132
Boyut: 13.5 x 21 cm

“Saat Kaç?”

Yazı ile çizginin “eşzamanlı” birlikteliği

“Kedilere yer yok.
Zaman değil, yer. Çünkü kediler,
zamanın içinden kimseye
çaktırmadan sıvışıp giderler.”

“Saat Kaç?” Selçuk Demirel’in zaman temalı minimalist desenleri ile John Berger’in her daim sahici olmayı pusula edinen metinlerinin “eşzamanlı birlikteliği”.

“Saat Kaç?” imge ile sözcükler birbirinden habersiz, birbirini açıklamadan buluştuklarında ne olacağını Zaman’ın merceğiyle birlikte keşfetmenin büyüsüne ilişkin özgün bir çalışma.

 

Bir şehir meydanında, belediye binasının çatısındaki büyük saat zamanı gösterirmiş. Ne zaman taşradan bir tren gelse –günde tek bir sefer, sabahın köründe– meydanda kurnaz bir adam olurmuş, bir kendi cep saatine bir büyük saate bakan. İş aramak için trenle şehre yeni gelen bir çoban, adama orada neden öyle dikildiğini sormuş. Bekliyorum, demiş adam, işle¬rimden biri de bu, belediye saatini kontrol ediyorum. Büyük saat durduğunda, buradan –saati işaret etmiş– doğru zamanı söylüyorum, böylece belediye kâtibi saati tekrar ayarlıyor. Sık sık durur mu? Haftada birkaç kere durur, o zaman da bana danışırlar, onlara doğru zamanı söylerim, bana para verirler. Bir dolara yakın!! Kolay para! Gerçi bende iş çok, hatta biraz fazla. Baksana – senin tipini beğendim, istersen bu işi sana bırakayım. Saati de alabilirsin –işin bir parçası– sadece yarım dolara!Benzer Kitaplar