YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
The Rise And Fall And Rise Of David

The Rise And Fall And Rise Of David

Yazar:

Kategori: Sanat

ISBN: 978-975-08-2090-8

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 10.2011

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
45.14 TL    Etiket Fiyatı : 60.19 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel Bilgiler
Sayfa Sayısı: 335
Boyut: 21.5 x 30 cm.

Davut’un Önlenemez Yükselişi, Düşüşü ve Yükselişi kitabı, sanatçı Serkan Özkaya’nın İtalyan Rönesansı’nın ünlü sanatçısı Mikelanj’ın Davut heykelinin iki katı büyüklüğündeki bir kopyasını yapmasını ve sergilenmek için taşınırken yıkılmasını ve heykelin tekrar yapım aşamasını fotoğraflarla anlatıyor.
Bu ilginç hikaye, Özkaya’nın 2004 yılında Stanford Üniversitesi’nin geliştirdiği bilgisayar modelinden yola çıkarak yaptığı dokuz metre yüksekliğindeki altın renkli dev Davut heykelini, 9. Uluslararası İstanbul Bienali’nde sergilenmek üzere 11 Eylül 2005 tarihinde Şişhane Meydanı’na getirmesiyle başlıyor.

Ancak heykel beş metrelik kaidesine yerleştirilirken üzerindeki işçilerle beraber, düşerek yıkılıyor. İşçiler hafif yaralarla kurtulurken, heykel ise gördüğü hasar sebebiyle bienalde sergilenemiyor. Kazanın ardından, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in çabalarıyla ‘‘Davut (Mikelanj’dan Esinle)’’ Eskişehir’de yeniden inşa ediliyor. Bu sırada ABD, Kentucky’deki 21C Müzesi’nin daimi koleksiyonuna dahil etmek üzere aldığı heykel, şimdi Türkiye’den Amerika’ya doğru yola çıkıyor. 16 Eylül Perşembe günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bakım ve Onarım Atölyesi’nden tır üzerinde İstanbul’a doğru yola çıkacak olan heykel, 17 Eylül Cuma günü Haydarpaşa Limanı’ndan şilebe yüklenerek Batı Lojistik desteğiyle New York’a doğru yola koyulacak.



Benzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları