YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kürklü Kişi

Kürklü Kişi

Yazar:

Kategori: Edebiyat, Roman

Çeviren:

ISBN: 978-975-08-4917-6

Tekrar Baskı: 3. Baskı / 01.2022

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 02.2021

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
18.75 TL    Etiket Fiyatı : 25.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: The Fur Person
Sayfa Sayısı: 76
Boyut: 13.5 x 21 cm
Tekrar Baskı: 3. Baskı / 01.2022

“Kürklü Kişi”

Bu kitaptaki hikâye Amerikalı ünlü yazar, şair May Sarton’ın kendi kedisi Tom Jones’un başından geçen gerçek maceralardan oluşmaktadır.

Adsız sansız, bağımsızlığına şiddetle düşkün bir sokak kedisi süregeldiği derbeder hayattan yavaş yavaş sıkılır ve rahat bir yuva karşılığında özgürlüğünden feragat etmenin cazip olabileceği düşüncesi aklında yer etmeye başlar. Birtakım denemelerden sonra karşısına çıkan ev ile sakinlerinin sesi, bu fikrinin uygulanabilir olduğunu gösterir kendisine. Ve işte bu yeni yuvada bir sokak kedisi önce bir Beyefendi Kedi’ye, en sonunda da “Kürklü Kişi”ye dönüşür…

“Judy ve ben, […] 1950’lerin başında birkaç yıl […] kiralık bir evde oturduk. Judy üniversiteden bir yıl süreyle izin aldığında, kiracısı olduğumuz evi Vladimir Nabokov ve güzel karısı Vera’ya kiraladık. Evde kaldıkları süre boyunca Tom Jones’u el üstünde tutulan bir pansiyoner olarak kabul etmeye memnuniyetle razı oldular. Beyefendi bir kedi için, iyi kalpli Vera ve kedisever Vladimir ile böylesine saygın bir aileye kabul edilmek ne talih! Ve de kedi lisanının Rusçaya tercüme edilmesini işitmek.”

kurklu_kisi PDF tadimlikBenzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları