YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
İkinci Sergi – Second Exhibition

İkinci Sergi – Second Exhibition

Kategori: Sanat

ISBN: 978-975-6959-41-1

YKY'de İlk Baskı Tarihi:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
17.36 TL    Etiket Fiyatı : 23.15 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel Bilgiler
Sayfa Sayısı: 176
Boyut: NULL

ARTER – Sanat İçin Alan

İkinci Sergi”nin iki yayınından birincisi olan İkinci Sergi Kitap 1/2, Emre Baykal’ın kaleme aldığı kavramsal çerçeve metnine ve sergide yer alan işlerin üretim sürecinden fotoğraf ve çizimlere yer veriyor. Kitapta ayrıca, Emre Baykal’ın yazısında sanatçıların yeni üretimleriyle ilişkilendirdiği daha önceki işlerinden fotoğraflar da yer alıyor.
Vehbi Koç Vakfı tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında İstanbul’un çağdaş sanat ortamına kazandırılan ARTER’in yeni sergisi, 28 Kasım’da açıldı. Emre Baykal küratörlüğünde gerçekleşen “İkinci Sergi”, 20 sanatçının bu sergi için ürettiği 30’dan fazla yeni işi bir araya getiriyor. Sergi, 27 Şubat 2011’e kadar açık kalacak.

“İkinci Sergi” Türkiye’de çağdaş sanat alanının hızlı bir ivmeyle hareketlenmesine karşın, sanat üretiminin desteklenmesine yönelik acil gereksinime henüz kurumsal anlamda yeterli ve sürdürülebilir bir yanıt verilememiş olmasından hareket ediyor ve teşvik ettiği yeni üretimler yoluyla “kurum”a yeniden bakmayı öneriyor. Bu yeni üretimlerin ortak bağlamı, merkezinde sanatın bulunduğu geniş bir çerçevede kurum ve kurumsallaşma kavramları etrafında kurgulanıyor.

ARTER’de düzenlenen sergiler sıralamasındaki yerini ismine taşıyan “İkinci Sergi”nin adındaki sayısal referans, bir yandan sanat kurumunun etkinlik programı içindeki ardışıklığı ve kurumsal sürekliliği hatırlatırken; diğer yandan kurumların başarı ölçütünün genellikle üretilen içerikten ziyade sayısal değerlerle eşlenişine de ironik bir gönderme yapıyor.

“İkinci Sergi”de işleri yer alan sanatçılar: Halil Altındere, Burak Arıkan, Volkan Aslan, Vahap Avşar, Banu Cennetoğlu – Yasemin Özcan Kaya, Ayşe Erkmen, Hafriyat (Murat Akagündüz, Antonio Cosentino, extramücadele, İnci Furni, Mustafa Pancar), Ali Kazma, Aydan Murtezaoğlu – Bülent Şangar, Ahmet Öğüt, İz Öztat, Cengiz Tekin ve Canan Tolon.

“İkinci Sergi”nin iki yayınından birincisi olan İkinci Sergi Kitap 1/2, Emre Baykal’ın kaleme aldığı kavramsal çerçeve metnine ve sergide yer alan işlerin üretim sürecinden fotoğraf ve çizimlere yer veriyor. Kitapta ayrıca, Emre Baykal’ın yazısında sanatçıların yeni üretimleriyle ilişkilendirdiği daha önceki işlerinden fotoğraflar da yer alıyor.

İkinci Sergi Kitap 1/2
ARTER – sanat için alan

Tasarım: Esen Karol
Editör: İlkay Baliç
Çeviri: Nazım DikbaşBenzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları