YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
İkinci Sergi – Kitap 2 /  Second Exhibition – Book 2

İkinci Sergi – Kitap 2 / Second Exhibition – Book 2

Kategori: Sanat

ISBN: 978-975-6959-44-2

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 03.2011

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
24.31 TL    Etiket Fiyatı : 32.41 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel Bilgiler
Sayfa Sayısı: 400

“İkinci Sergi – Kitap 2 / Second Exhibition – Book 2”

ARTER’de Emre Baykal küratörlüğünde gerçekleşen ve 20 sanatçının bu sergi için ürettiği 30’dan fazla yeni işi bir araya getiren “İkinci Sergi” kapsamında yayımlanan ikinci kitap, sergideki sanatçılarla sergi açıldıktan sonra yapılmış söyleşilere ve sergiden ayrıntılı yerleştirme fotoğraflarına yer veriyor.
“İkinci Sergi” Türkiye’de çağdaş sanat alanının hızlı bir ivmeyle hareketlenmesine karşın, sanat üretiminin desteklenmesine yönelik acil gereksinime henüz kurumsal anlamda yeterli ve sürdürülebilir bir yanıt verilememiş olmasından hareket ediyor ve teşvik ettiği yeni üretimler yoluyla “kurum”a yeniden bakmayı öneriyor. Bu yeni üretimlerin ortak bağlamı, merkezinde sanatın bulunduğu geniş bir çerçevede kurum ve kurumsallaşma kavramları etrafında kurgulanıyor. İkinci Sergi Kitap 2/2’de yer alan söyleşiler, bu yeni işlerin üretim süreçlerine, Türkiye’de sanatın kurumsallaşma sürecine ve kurumsal eleştiri kavramına odaklanıyor. “İkinci Sergi”nin iki yayınından birincisi olan İkinci Sergi Kitap 1/2, Emre Baykal’ın kaleme aldığı kavramsal çerçeve metnini ve sergide yer alan işlerin üretim sürecinden fotoğraf ve çizimleri içeriyordu.
İkinci Sergi
28 Kasım 2010–13 Mart 2011
Küratör: Emre Baykal
Sanatçılar: .-_-., Halil Altındere, Burak Arıkan, Volkan Aslan, Vahap Avşar, Banu Cennetoğlu – Yasemin Özcan Kaya, Ayşe Erkmen, Hafriyat (Murat Akagündüz, Antonio Cosentino, extramücadele, İnci Furni, Mustafa Pancar), Ali Kazma, Aydan Murtezaoğlu – Bülent Şangar, Ahmet Öğüt, İz Öztat, Cengiz Tekin ve Canan Tolon.

İkinci Sergi Kitap 2/2
Editör: İlkay Baliç; Tasarım: Esen Karol; Fotoğraflar: Hadiye Cangökçe
Sayfa: 400  Fiyat: 35 TLBenzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları