YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Herkese Biraz Bilim (küçük boy)

Herkese Biraz Bilim (küçük boy)

ISBN: 978-975-08-1662-8

Tekrar Baskı: 3. Baskı / 02.2017

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 09.2009

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
18.05 TL    Etiket Fiyatı : 24.07 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 314
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tekrar Baskı: 3. Baskı / 02.2017

Bu kitabın amacı, bilimin büyük kazanımlarını, en zor olanlarını bile herkes için erişilir kılmaktır. Teknik bir yapıt ya da bir ders kitabı değil, 21. yüzyılın sıradan insanına yönelik bir genel kültür kitabıdır bu.

“Temel buluşların ve bilimsel düşüncenin ilerlemesinin özünü iyi anlatabilmek amacıyla, matematik diline alerjisi olanları yıldırmamak için, bu dile her türlü başvurudan kaçındım. Aksine, bilimin büyük serüveninin tarihsel, insansal, yaşayan yönüne öncelik verdim, ama bilimin özniteliğinden ve kesinliğinden ödün vermedim.”

Temel buluşların ve bilimsel düşüncenin ilerlemesinin özünü iyi anlatabilmek amacıyla, matematik diline alerjisi olanları yıldırmamak için, bu dile her türlü başvurudan kaçındım. Aksine, bilimin büyük serüveninin tarihsel, insansal, yaşayan yönüne öncelik verdim, çünkü bilim insandan kopuk bir bilgi değil; hızlanmaları duraklamaları, aydınlık ve karanlık dönemleriyle insanın büyük bir serüveninin ürünü; ama bunu yaparken de bilimin özniteliğinden ve kesinliğinden –yeri geldiğinde güçlüğünden, belirsizliklerinden, yanılgılarından, sapmalarından– ödün vermedim.



Benzer Kitaplar