YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Doğabilimci Profesörün Heyecanlı Yolculuğu

Doğabilimci Profesörün Heyecanlı Yolculuğu

ISBN: 978-975-08-3108-9

Tekrar Baskı: 4. Baskı / 07.2020

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 01.2015

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
18.00 TL    Etiket Fiyatı : 24.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Lucillo Visberghi di Colle Ombreggiato naturalista
Sayfa Sayısı: 132
Boyut: 11.5 x 19 cm
Tekrar Baskı: 4. Baskı / 07.2020

“Doğabilimci Profesörün Heyecanlı Yolculuğu”

Böcekler İçin İlkyardım Merkezi’nin böcekbilimci olmak isteyen küçük kahramanı Camilla, bu defa, hayran olduğu Profesör Lucillo Visberghi Gölgelitepe’nin hayat hikâyesini öğreniyor.  Profesörün yol arkadaşı Cesco, bir zamanlar sadece meraklı bir çocuk olan Lucillo’nun nasıl dünya çapında üne kavuştuğunu, onun başından geçen heyecan dolu, olağanüstü maceralarını anlatır. Ancak Lucillo’nun işleri her zaman yolunda gitmez. Kötü kalpli biri ona hayatı dar etmek için elinden geleni ardına bırakmamıştır. Bu kötü kalpli kişi ise, hiç beklenmedik biridir!

Guido Sgardoli’den, yine elinizden bırakamadan okuyacağınız bir kitap…

İtalyan Böcekbilim Enstitüsü’nün resmî binasının üstüne akşam çöküyordu. Burada böcekler üzerine çalışmalar yapılır ve her bir böcek, türüne göre listelenerek kayıt altına alınır. Salonlar ve koridorlar boyunca uzanan camlı dolaplar, dünyanın en tuhaf böcek türleri ile böcekler hakkında tanımlamaların ve hikâyelerin yer aldığı kitaplarla doludur. İ.B.E.’nin yöneticisi Profesör Lucillo Visberghi Gölgelitepe böcek konusunda yetkin bir kişidir. Oradaki kitapların pek çoğunu da kendisi yazmıştır.

İşte, yorucu bir gün daha sona ermekte, profesör enstitüden ayrılmak üzere hazırlanmaktaydı.

“İyi geceler, Cesco,” diye seslendi, “Ben çıkıyorum.”

“İyi geceler, dostum,” diye karşılık verdi Cesco.

Zayıf, ufak tefek bir adam olan Cesco, profesör ile aynı yaştaydı, yani yaşlıca biri denebilir. Cesco, Lucillo Visberghi Gölgelitepe’nin sağ koluydu ve Enstitü’nün idari işlerinden sorumluydu. Kendisine bilge dede görüntüsü veren ve dostu profesöre benzemesini sağlayan gür beyaz bıyıkları vardı.

Cesco, büyük güzel bir ofisteki çalışma masasının başında, birtakım belgeleri incelemekteydi. Çalışma masasının arkasındaki duvarda haritalar, kumaş parçaları, mızraklar, oklar, heykelcikler, tahta kâseler ve toprak kaplar gibi geçmiş seyahatlerinden kalan hatıra eşyalar asılıydı. Masanın öteki ucunda, yani Cesco’nun hemen yanında ise, karmakarışık bir yün yumağını andıran kızıl kıvırcık saçlı bir kız çocuk oturmaktaydı.

Profesör yanından geçerken küçük kız, not defterinden başını kaldırdı ve gözleriyle profesörü takip etti.Benzer Kitaplar