YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Bir Roman Kahramanı Orhan Veli

Bir Roman Kahramanı Orhan Veli

Yazar:

Kategori: Edebiyat, Yaşantı

ISBN: 978-975-08-3515-5

Tekrar Baskı: 3. Baskı / 03.2019

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 11.2015

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
31.50 TL    Etiket Fiyatı : 42.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 298
Boyut: 16.5 x 24 cm
Tekrar Baskı: 3. Baskı / 03.2019

Haluk Oral’dan “bir roman kahramanı” olarak “Orhan Veli”

Daha önce “Bir İmzanın Peşinden” ve “Şiir Hikâyeleri” ile edebiyat koleksiyonculuğunu kitaplara dönüştüren Haluk Oral, Orhan Veli tutkusunu da bir kitapla taçlandırıyor.

“Bir Roman Kahramanı: Orhan Veli” ne sistematik bir biyografi ne de klasik bir anı kitabı. Haluk Oral’ın kendi koleksiyonu ve Orhan Veli arşivindeki belgelerle yıllar içinde kurduğu gerçek bir dünya. Türk şiirinde çığır açan şairin 36 yıl süren hayatının hiç bilinmeyen, az bilinen, ama daha da önemlisi yanlış bilinen dönemlerine tutulmuş güçlü bir fener. Gerçekten de yalnız Orhan Veli’yi değil, çevresindeki önemli kültür insanlarını da birbirinden ilginç mektuplar ve fotoğraflarla canlandıran sürprizlerle dolu bu kitaptan sonra Orhan Veli şiirleri de hiç kuşkusuz bambaşka bir gözle okunacak.

“Haluk Oral, sıradan bir koleksiyoncu, belgeleri tozlu raflarda saklayan klasik bir arşivci değildir. Onun için her yeni belge, koleksiyona kattığı her parça, yeni bir çalışmanın tahrikçisidir” demişti Doğan Hızlan. İşte bu sözleri kanıtlayan yepyeni bir çalışma “Bir Roman Kahramanı: Orhan Veli”.

PDF formatlı tadımlık için tıklayınız...Benzer Kitaplar