YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Aydağı

Aydağı

ISBN: 978-975-08-4290-0

Tekrar Baskı: 3. Baskı / 02.2022

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 07.2018

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
33.75 TL    Etiket Fiyatı : 45.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: The Moon Mountain
Sayfa Sayısı: 112
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tekrar Baskı: 3. Baskı / 02.2022

“Aydağı”

Arılar yüksekten uçar!

O gün, o cuma günü her şey olabilecek en kötü şekilde başlamıştı. Patrick, önce koşu yarışında bütün köyün önünde rezil olmuş, sonra da hayatında en çok değer verdiği varlığı kaybetmişti.

Pat-Arı-Rick kararlıydı, bazen bir koşucunun koşmaya devam etmesi gerekirdi. Yetişkinlerin hiçbir uyarısını dinlemeyecek, sessiz ve yalnız, koca Aydağı’na tırmanacaktı. Patrick Aydağı’nda başına geleceklerden habersiz zorlu bir yolculuğa çıktı.

Timsahlara saldıran arılar, insafa gelen leoparlar ve bütün bunlara sebep olan bir kobra…

Roger Norman’dan cesaret, dostluk ve mücadele üzerine macera dolu bir hikâye…

 

Büyük Yarış

Aydağı halkının ülkesi kurak mevsimde sıcak ve kurak, yağışlı mevsimde sıcak ve yağışlıdır ve yükseklerde serin olabilir. Ağaçlar boyludur ve bahçeler çiçeklerle rengârenktir.

Kuzeyde Sonsuz Kumsal ve En Uzun Nehir uzanır. Güneydeyse yolu bildiğini sananların bile, bazen sonsuza dek, içinde kayboldukları Geçitvermez Orman bulunur.

Bu hikâye dört muhteşem hayvan çevresinde gelişir: Leoparlar, timsahlar, kobralar ve arılar. Leoparlar iyi avcılardır, özellikle de geceleri dallar arasında çıt çıkarmadan ağaçlara tırmandıkları zamanlarda. Pençeleri çok güçlüdür ve dişleri feci keskindir. En sevdikleri yiyecek maymundur, o yüzden maymunlar ağaçların ta tepesinde dururlar.

Timsahları zaten bilirsiniz. Anlaşıldığı kadarıyla ta başından beri gezegenimizdeler. Bir hayvan binlerce yıl boyunca öyle pek değişmezse, geliştirecek bir yanı yok demektir. Bir timsahın zırhı daha sağlam, çenesi daha kocaman ya da dişleri daha korkutucu olamazdı. Timsah nehirlerin denizaltısıdır ama herhangi bir denizaltıdan daha hızlı manevra yapabilir ve karşısında hiçbir şey duramaz. Filler bile timsahlar karşısında temkinlidir.Benzer Kitaplar