YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Liste görünümü

Erol MakzumeErol Makzume
Biyografi

Erol Makzume 1951’de Halep’te doğdu. Lübnan’da Beyrut Amerikan Üniversitesi’nde lisans, İngiltere’de University of Surrey’de master derecesi aldı. Halen deniz ve kara taşımacılığı yapan aile şirketinin yönetim 

kurulundadır. 1980’den itibaren Türkiye’ye gelen 19. yüzyıl, Avrupalı seyyah ressamlarla ilgili araştırmalar yapmaktadır. 2000’de Lale Devri Ressamı Jean Baptiste Van Mour adlı kitaba, Osman Öndeş’le ortak yazar olarak katılmıştır. 2003-2008 yılları arasında İstanbul-Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi, Ankara-Resim Heykel Müzesi, İstanbul-Dolmabahçe Sarayı, Roma-Complesso Vittoriano, Abu Dhabi-Al Nakheel Hall ve  İstanbul-Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda Fausto Zonaro’nun kişisel ve karma sergilerini düzenledi. 
2008 yılında YKY tarafından yayımlanan Abdülhamid’in Hükümdarlığında Yirmi Yıl – Fausto Zonaro’nun Hatıraları ve Eserleri kitabını Cesare Mario Trevigne ile beraber hazırladı.
1998’den beri çalışmalarını Osmanlı Saray Ressamı Fausto Zonaro üzerine yoğunlaştırmış ve bu yayına, bir başvuru kitabı özelliğini vermek için çaba göstermiştir. Erol Makzume, Zonaro ailesinden Cesare Mario Trevigne ile birlikte, Zonaro tabloları hakkında görüş verebilen tek uzman kişidir.

e-mail: zonaro@makzume.com

Yazdığı Kitaplar

Çevirdiği Kitaplar

Yayına Hazırladığı Kitaplar

Editörlüğünü Yaptığı Kitaplar

Fotoğrafladığı Kitaplar

Resimlediği Kitaplar

Uyarladığı Kitaplar