YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Vango – Gizemli Geçmişin Peşinde

Vango – Gizemli Geçmişin Peşinde

ISBN: 978-975-08-2423-4

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 01.2013

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
14.58 TL    Etiket Fiyatı : 19.44 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlıkKitap Akrabalıkları
Sayfa Sayısı: 408
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

1930’lar… Issız bir adada ve gözlerden uzak bir manastırda büyümüş bir genç, Paris’te bir papaz okulunun öğrencisi, bir zeplinde aşçı yamağı, Nazi karşıtı bir Alman kaptanın dostu, Fransız polisinin peşinde olduğu bir cinayet zanlısı, güzeller güzeli Ethel’in gizli aşkı, Rus ajanların hırsla takip ettiği bir hedef… Vango’nun pek çok yaşamı ve kendisinin de bilmediği büyük bir sırrı var.

Timothée de Fombelle, birbiriyle kesişen öyküleri büyük bir başarıyla kurgularken okuru Avrupa’da bir baştan bir başa dolaştırıyor ve birbirinden renkli karakterlerle tanıştırıyor.
Savaşın ayak seslerinin duyulduğu yıllarda, Akdeniz adalarından Paris’in çatılarına, Rusya’nın dondurucu kışından İskoçya’nın sisli ormanlarına uzanan soluksuz bir macera ve yaşamının gizlerini araştıran unutulmaz bir kahraman: Vango Romano.

Beyazlar içindeki kırk adam kaldırımda yatıyordu.
Karlı bir tarla izlenimi yaratıyordu bu görüntü. Kırlangıçlar ıslık çalarak, yatan vücutlara değip geçiyordu. Bu manzarayı binlerce kişi seyrediyordu. Notre-Dame’ın gölgesi, toplanan kalabalığın üstüne uzanıyordu.
Birdenbire, şehrin dört bir yanı tefekküre dalmış gibi oldu.
Vango alnını taşa dayamıştı. Kendi soluk alıp verişini dinliyordu. Onu buraya kadar getiren hayatı düşündü. İlk defa korku hissetmiyordu.
Denizi, tuzlu rüzgârı, birkaç sesi, birkaç yüzü, onu büyüten kadının sıcak gözyaşlarını düşünüyordu.
Şimdi ön avluya yağmur yağıyordu, ama Vango hiçbir şeyin farkında değildi. Yoldaşlarının ortasında yere uzanmıştı, şemsiyelerin birer birer çiçek gibi açılışına bakmıyordu.
Vango bir araya gelmiş Parislilerin kalabalığını, en şık giysilerine bürünmüş aileleri, ihtiyar hanımların dindarlığını, bacaklar arasından geçen çocukları, uyuşuk güvercinleri, kırlangıçların dansını, faytonlar üstünde ayağa kalkmış meraklıları görmüyordu; yan tarafta duran, ona kenetlenmiş yeşil gözleri de görmüyordu.
Tül peçenin ardına gizlenmiş, kenarlarında yaşlar birikmiş bir çift yeşil göz.Benzer Kitaplar