YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Uyuyan Güzel

Uyuyan Güzel

ISBN: 978-975-08-4134-7

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 01.2018

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
13.19 TL    Etiket Fiyatı : 17.59 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 44
Boyut: 24 x 29.3 cm

“Uyuyan Güzel”

Uyuyan Güzel’le Uyumak

Masallarıyla dünyada kim bilir kaç kuşağın büyüdüğü, 19. yüzyıldan bugüne çocuklar âleminde kendilerine özel bir yer bulan Grimm Kardeşler’den efsanevi bir masal: “Uyuyan Güzel”.

Edebiyattan sinemaya pek çok alanda ilham veren bu unutulmaz masal, Ayşın Delibaş Eroğlu’nun resimleriyle hayat buluyor.

YKY’den daha önce Grimm Kardeşler’in “Bremen Mızıkacıları” (Resimleyen: Seçil Çokan), “Külkedisi” (Resimleyen: Elif Yemenici), “Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu” (Resimleyen: Ayşın Delibaş Eroğlu), “Rapunzel” (Resimleyen: Seçil Çokan) ve “Altın Kuş”un (Resimleyen: Mert Tugen) renkli resimlerle Kâmuran Şipal çevirisiyle baskıları yapılmıştı.

Tam on bir bilge kadın sözünü tamamlayıp armağanını sunduğu an, şenliğe çağrılmayan on üçüncü bilge ansızın kapıdan girmiş içeri. Kendisini şenliğe çağırmamışlar ya, onun öcünü almaya gelmişmiş. Kimseye selam vermeden, hatta kimsenin yüzüne bakmadan yüksek sesle şöyle konuşmuş: ‘Prenses on beş yaşına gelir gelmez, eline bir iğ batsın ve ölsün!’ Başka tek bir söz söylemeden arkasını dönmüş, salondan çıkıp gitmiş.Benzer Kitaplar