YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Stephen Hawking Herkül’ü Döver

Stephen Hawking Herkül’ü Döver

ISBN: 978-975-08-2652-8

Tekrar Baskı: 12. Baskı / 12.2023

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 11.2013

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
71.25 TL    Etiket Fiyatı : 95.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 120
Boyut: 13.5 x 18 cm
Tekrar Baskı: 12. Baskı / 12.2023

Çocuk edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Yalvaç Ural bu kez denemeleriyle karşımızda: Birbirinden önemli sorulara hem kahkaha dolu hem de düşündürücü yanıtlar bulan Yalvaç Abi, büyüklerin içinde gizli küçük çocuğa ve küçüklerin içindeki büyük insana dokunuyor.

• “Şaka” nedir, ne değildir; kimlere, nasıl yapılır?
• Noktalama işaretlerini bilmek bize ne kazandırır?
• Solaklarla sağaklar hangi noktalarda ayrılır?
• Anne babadan “para sızdırmanın” uygun zamanı nasıl ayarlanır?

Şaka Yapmak

Sanırım içimizde, şaka yapmasını sevmeyen kimse pek yok gibidir. Okulda, evde, sokakta yapılan şakalarla geçer birçok günümüz. Küçük yaşlarda çeşitli gereçler kullanılarak yapılan şakalar, yaşlar ilerleyip büyümeye başlayınca sözcüklerle, kandırmacalarla yapılmaya başlanır. Ama ne türde şaka yapılırsa yapılsın, şakayı yapmak da, şakaya tepki göstermek ya da bir başka şakayla karşılık vermek de her zaman büyük incelik ister. Sonra, her insanın kişilik yapısı farklı olduğu için, gösterdiği tepki de farklı olur. Birinin kahkahalarla güldüğü şakaya, başka biri küserek ya da yumrukla yanıt verebilir. Bu yüzden, şaka yaparken yerini ve zamanını iyi kollamak gerekir.

Bir de büyüklerimizin her zaman söylediği şu sözü aklımızdan çıkarmamalıyız: “Başkasının sana yapmasını istemediğin şeyleri sen de başkasına yapma!”

Bütün bunları niye anlattım, biliyor musunuz? Elif’in başına gelenleri okuyun diye...

Elif’e babası sihirli bir kalem armağan etmiş. Bu kalemle nereye yazarsınız yazın, üç dakika sonra mürekkep uçuyormuş. Örneğin beyaz bir elbiseye dökülse, berbat olmuş gibi görünen elbisenin bu görüntüsü üç dakika sürüyormuş.

Elif, bu şakayı bir arkadaşına yapmış. Arkadaşı ilk önce çok kızmış, ama daha sonra bu şaka kalemini çok sevdiğini söyleyerek bir günlüğüne kendisine ödünç vermesini istemiş.Benzer Kitaplar