YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Ses Taklitçisi

Ses Taklitçisi

ISBN: 978-975-08-0471-6

Tekrar Baskı: 6. Baskı / 01.2023

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 04.2003

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
86.25 TL    Etiket Fiyatı : 115.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Der Stimmenimitator
Sayfa Sayısı: 120
Boyut: 13.5 x 21 cm
Tekrar Baskı: 6. Baskı / 01.2023

Yazarının tanımıyla “felsefesiz olmayan yüz dört serbest çağrışım ve düşünce icadı”nı bir araya getiren SES TAKLİTÇİSİ’nde, Bernhard bu kez, günlük yaşamın gerçekliğinde teğet geçilen, gazetelere, dedikodulara, ikili konuşmalara konu olan uç durumları, alışılmadık bir nesnellik tekniği ve sıkıştırılmış bir biçemle öykü uçlarına dönüştürüyor.

Gerçeklikle kurmacanın kırılgan sınırında, bir anlatının çekirdeğini taşıyabilecek güçte, ince bir zekânın ürünü olan bu kısa metrajlı keder öyküleri iğneleyici karakteriyle Bernhard evreninin ipuçlarını da sunuyor.

Filozoflar, yazarlar, oyuncular, falcılar, postacılar, banka memurları, kilise korosundaki çocuklar, belediye başkanları, yönetmenler, devlet başkanları: Tümü çağımızın acı alay ustası Bernhard’ın dünyaya benzer atlıkarıncasında, buz gibi bir yazının küresinde dönüyor.

Komik, hastalıklı, kötücül, ölümle dans eden, uğursuz, parça tesirli, sözde gerçek, kısa kısa, acı hikâyeler.

SES TAKLİTÇİSİ, Bernhard’ın saplantılı temalarını içeren bir tür kısa antoloji niteliğinde: Siyasal yozlaşma, delilik, cinayet, dilin zapt etme ya da avutma konusundaki yetersizliği, hayatın saçma oluşu… Üst düzey bir sanatsal girişim.
New York Times Book Review

Delilik, cinayet, kara çalma, bellek kaybı, intihardan oluşan bir katalog. Duygusal olmaktan uzak, iğneleyici, ustalıklı öyküler.
Boston Book Review

Ses Taklitçisi

Dün akşam Operatör Doktorlar Birliği’ndeki ses taklitçisi, birliğin kendisini davet ettiği Pallavicini sarayındaki gösterisinden sonra bizimle birlikte Kahlenberg’e gelmeye ve bizim oradaki tüm sanatçılara açık olan yerimizde sanatını göstermeye razı oldu, doğal olarak ücret karşılığında. İngiltere’deki Oxford kökenli olan, ama Landshut’da okula gitmiş ve aslında Berchtes-gaden’de teneke kutu yapımcılığı işinde çalışmış olan ses taklitçisinden, kendisini Kahlenberg’de tekrarlamamasını, operatörler birliğinde sunduklarından tamamen ayrı şeyler sunmasını , yani Kahlenberg’de, Pallavicini sarayında sunduğu programa hayranlık duymuş olan bizlere bambaşka sesleri taklit etmesini rica etmiştik, o da buna söz vermişti. Gerçekten de ses taklitçisi bize Kahlenberg’de Operatörler Birliği’nde taklit ettiği seslerden tamamen ayrı, az çok ünlü sesleri taklit etti. Biz başka isteklerde de bulunabildik, ses taklitçisi bunları seve seve yerine getirdi. Ama biz sonunda ondan kendi sesini taklit etmesini istediğimizde, bunu yapamadığını söyledi.Benzer Kitaplar