YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Rüya Ormanı

Rüya Ormanı

ISBN: 978-975-08-2927-7

Tekrar Baskı: 6. Baskı / 04.2023

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 04.2014

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
60.00 TL    Etiket Fiyatı : 80.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 36
Boyut: 22 x 20.5 cm
Tekrar Baskı: 6. Baskı / 04.2023
“Rüya Ormanı”
Filiz Özdem’den çocuklara
Çilek sütlü şelaleler,
ışıyan sarı dereler, çikolata sütlü göller…
Bu ormanda her şey mümkün!
Yarı yıl tatilinde bir haftalığa anneannesini ve dedesini görmeye giden küçük Ali, dedesiyle birlikte karla kaplı güzelim ormanda yürürken aklına şahane bir fikir gelir: “Keşke rengârenk kar yağsaydı, ne kadar güzel olurdu, değil mi dede?”

Bu şahane fikrine, anneannesinin yaptığı elmalı kurabiyelere eşlik eden sütünü içerken bir yenisini ekler Ali: Kar taneleri rengârenk olabiliyorsa, çok sevdiği süt neden olmasın?

Ali’nin dileğini duyan Möömu, can arkadaşının hayalini gerçeğe dönüştürür ama bir farkla: Küçük dostunun rüya ormanında rengârenk kar taneleri yerine, çilekli süt akan şelaleler, ışıyan sarı dereler ve çikolata sütlü göller vardır! Büyülü bir ormandadır artık Ali; üstelik Möömu onu “renkli” arkadaşlarıyla da tanıştıracaktır.

Yapı Kredi Yayınları-SEK işbirliğiyle yayımlanan, Filiz Özdem’in yazdığı, Buket Topakoğlu’nun resimlediği Rüya Ormanı, küçük Ali’nin süte dair ilginç bilgileri öğrendiği Sütün Yolculuğu’nun (YKY, 2013) devamı niteliğinde…

Sonunda yarıyıl tatili geldi. Yaşasın! Ben de bir haftalığına dedemlerin evine geldim. Çok güzel kar yağdı. Dedemle bahçede kardan adam yaptık. Dedem gerçekten çok komik. “Kardan adamın burnunu yiyeceğim!” diye tutturdu. Havucu çok seviyormuş. “Bir daha dünyaya gelirsem, tavşan olarak gelirim herhalde!” dedi.

Kendimi tutamadım. Gülmeye başladım. Dedemi tavşan olarak hayal ettim! Neden güldüğümü sorunca, ona hayalimi söyledim.Benzer Kitaplar