YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Pof Kuyruk

Pof Kuyruk

ISBN: 978-975-08-2492-0

Tekrar Baskı: 6. Baskı / 05.2023

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 04.2015

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
52.50 TL    Etiket Fiyatı : 70.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 48
Boyut: 13.5 x 21 cm
Tekrar Baskı: 6. Baskı / 05.2023

“Pof Kuyruk”

Rüyaların ve sokakların ustası Gürsel Korat’tan bir masal…

Pof Kuyruk meraklı mı meraklı bir sincaptır. Her şeye burnunu sokar. Ama bu merakının bedeli ağır olur: Güzel mi güzel, pofuduk kuyruğunu kaybeder. Sadece kuyruğunu kaybetmekle kalmaz, adından ve neşesinden de olur. Artık onun adı Kuyruksuz’dur.

Bu duruma çok üzülen sincapçık, derdine çare aramaya başlar. Gelin görün ki, bulduğu çözümle hem aklı da hem de hayatı karışır…

“Pof Kuyruk, ağaç kabuklarının dökülmediğini görünce daha hızlı zıplamaya başlamış. Dal birden kırılmış ve Pof Kuyruk yaşlı ağacın içine düşüvermiş. Yuvarlana yuvarlana düşen Pof Kuyruk çok korkmuş. Oraya nereden düştüğünü anlayamıyormuş. Sonunda ağacın gövdesinde bir delik bulmuş, başını telaşla uzatıp dışarı çıkmaya çalışmış.

Ağaçkakan Tıktık onu görünce, “Dur! O delikten çıkamazsın!” dese de Pof Kuyruk söz dinlememiş. Ihlaya tıslaya dışarı çıkan sincabın kuyruğu içeride kalmış. Bir çekmiş gelmemiş, iki çekmiş gelmemiş. Bunun üzerine telaşlanan  Pof Kuyruk, sıkışan kuyruğunu kurtarmak için öyle bir asılmış ki, o güzelim kuyruğunun kökünden koptuğunu anlamamış. Önce, “Oh kurtuldum!” demiş. Fakat bir de bakmış ki, pof pof kabaran o neşe kaynağı kuyruk yerinde yok!

Pof Kuyruk ile Ağaçkakan Tıktık,  kuyruğu sıkıştığı yerden çıkaramamışlar. Kuyruksuz kalan Pof Kuyruk üzüntüyle eve dönmüş. Annesinin meraklı bakışları karşısında aynanın önüne gitmiş, haline bakmış ve ağlamaya başlamış. Pof Kuyruk ne yaparsa yapsın, artık kendisini bir sincap gibi hissedemiyor, içini kıpır kıpır ettiren o duyguyu bulamıyormuş.

Afacan sincap, kuyruğu kopar kopmaz, içinden hiçbir yaramazlık gelmeyen, tembel bir hayvana dönüşmüş. Ertesi sabah Pof Kuyruk yataktan bile çıkamıyor, okula gitmek istemiyormuş.”Benzer Kitaplar