YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Pîrî – Kayıp Denizler Üzerine Bir Anımsama

Pîrî – Kayıp Denizler Üzerine Bir Anımsama

Yazar:

Kategori: Edebiyat, Roman

ISBN: 978-975-08-4721-9

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 06.2020

150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
22.40 TL  
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı : 128
Boyut : 13.5 x 21 cm

Yapı Kredi Yayınları, Faruk Duman kitaplarını yayımlamayı sürdürüyor. 2003 yılında “Pîrî” ile romana yönelen Duman, bu alandaki yetkinliğini yıllar içinde göstermişti. Yazarın ilk romanı “Pîrî” şimdi YKY kapağıyla okuruna ulaşıyor.

“Pîrî –  Kayıp Denizler Üzerine Bir Anımsama”da Osmanlı Paşası Yusuf’un, komutasındaki gemiyle görevlendirildiği bir kuşatmaya giderken, Karanlık Deniz’de yaptığı gerçeküstü yolculuk anlatılıyor. Masalsı, fantastik atmosferiyle dikkati çeken roman Yusuf’un dışında üç kişinin daha çevresinde dönüyor: Seyyid, Azat, Seferis. Bir eski zaman teknesinde dört kişinin gerçek-düş ilişkileriyle gelişen romanda Yusuf’un bilinci, annesiyle ve ilk aşkıyla, denizle, uzaklarla, haritalarla, kayıp noktalarla, karanlıklarla sarmalanıyor. Efsunlu bir atmosfer içinde süzülen tekne, buğulu denizlerde, sonsuzluğun sessizliğinde dolaşıp Çıplak Kadınlar Adası’nda demir atıyor.

“Çocukluğumun puslu zamanlarından sıyrılıp da denizler enginine açıldığımda anladım ki, ben meğer, gözlerimin önünde uzayıp giden denizi, hayal edermişim.”

Pîrî - Kayip Denizler Uzerine Bir Animsama PDF tadimlikBenzer Kitaplar