YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Okült, Cadılık ve Büyü Resimli Tarih (Karton Kapak)

Okült, Cadılık ve Büyü Resimli Tarih (Karton Kapak)

ISBN: 978-975-08-5060-8

Tekrar Baskı: 5. Baskı / 04.2024

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 10.2016

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
562.50 TL    Etiket Fiyatı : 750.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: The Occult, Witchcraft and Magic
Sayfa Sayısı: 400
Boyut: 20.3 x 25.4 cm
Tekrar Baskı: 5. Baskı / 04.2024

Taş Devri Şamanlarından Mezopotamya astrolojisi, Hürmasonluk ve modern dünyada büyücülüğe uzanan muhteşem bir ezoterik bilgiler tarihçesi: “Okült, Cadılık ve Büyü”

İnsanoğlu tarih boyunca şu veya bu şekilde büyüye inanmıştır. Rasyonel düşünce ve bilimin giderek daha da ağırlık kazandığı bir dünyada okült ya da gizli bilgilerin, bizden saklı başka bir gerçekliğe erişim sunacağı düşüncesi hâlâ yaygındır. “Okült, Cadılık ve Büyü”, Yontma Taş Devri’nde bir mağaranın kasvetli ortamındaki büyü inancının varlığına dair kanıtlardan, içinde bulunduğumuz parlak dijital çağa ve bu çağda yeniden canlanan paganizm ilgisine kadar bütün şifreli, mistik ve uhrevi yaklaşımların canlı ve sürükleyici bir tarihini sunuyor. Kültürlerarası temaların ve büyücülük tarihinin önde gelen figürlerinin nadir ve az bilinen kaynaklardan alınma yüzlerce resim eşliğinde yakından incelendiği bu kitap büyü meraklılarının olduğu kadar şüphecilerin de ilgisini çekecek büyüleyici ve karşı koyulması zor bir ezoterik düşünce kaynağı. 400’den fazla resim eşliğinde.

ASTROLOJİ VE BÜYÜ

Yıldızların hareketlerini ve göğün tanrıların katı olduğu inancını göz önünde bulundurunca, insanların tarih öncesi çağlardan bu yana gökyüzünden anlam çıkarmaya çalışmasının nedenini anlamak kolaylaşıyor. Astroloji ilk olarak Mezopotamya’da, İÖ ikinci milenyumda ortaya çıktı ama kısa süre sonra Çin’e, Mısır ve Hindistan’a, daha sonra Yunanistan, Roma ve Ortadoğu ’ya yayıldı. Astroloji en basit ifadeyle göksel hareketlerden geleceği okuma yöntemidir. Temelinde, dünya da dahil olmak üzere bütün göksel cisimlerin birbiriyle bağlantılı olduğu ve birbirini etkilediği görüşü vardır. Astroloji disiplininin en yaygın biçimi “güneş burcu” astrolojisidir, güneş burcu astrologları güneşin belli bir anda on iki yıldız kümesinin –Koç, Boğa, İkizler vb– hangisinden geçtiğini gözlemler. Bu yıldız kümeleri hep birlikte Zodyak ya da burçlar kuşağını oluştururlar. Astroloji açısından önem taşıyan diğer önemli unsurlar gezegenlerdir. Klasik sistemde, yedi gezegen vardır: Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn.Benzer Kitaplar