YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Mavi Saçlı Kız 20 Yaşında

Mavi Saçlı Kız 20 Yaşında

ISBN: 978-975-08-3982-5

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 05.2017

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
19.45 TL    Etiket Fiyatı : 25.93 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 304
Boyut: 17 x 22 cm

“Mavi Saçlı Kız 20 Yaşında”

İlk basımının üzerinden 20 yıl geçen “Mavi Saçlı Kız”, bu kez numaralı özel baskısıyla okurlarıyla buluşuyor.

Hastalık, yaşamla ölüm arasına gerili bir ipe döner bazen. Hastayla beraber bir aile, geniş bir çevre, hatta bazen bir ülke o ipin üstünde kalma becerisi göstermek zorunda kalır. Güçlü olmak, cesur olmak, hayata tutunmak, hayalleri canlı tutmak, geleceğe bakmak giderek zorlaşır. Ama bir yürek, bir zihin kendini açar ve umudun, dayanışmanın, sevginin, cesaretin simgesi olur.

“Mavi Saçlı Kız”yirmi yıldır okurlarıyla birlikte yaşıyor. Ellerde, kitaplıklarda yaşama sevincini, kısa bir hayatın kederli güzelliğini temsil ediyor.

Burçak Çerezcioğlu hayatla ölüm arasında kurduğu dengeyi bize gösteriyor, hastalığın da bir yaşama biçimi olduğunu anımsatıyor.

Saat: 19:00 (akşamüstü)
18. 12. 1990 Salı

Yarım saat önce okuldan geldik. Daha doğrusu yaklaşık 40-45 dakika falan oldu geleli. Yandım! Yarın ilk iki ders Türkçe, ve de yazılıyız. Gerçi Türkçe yazılısı pek zor olmaz fakat çok önemli bir yazılı. Önemli olmasının nedeni, eğer kötü bir not alırsam hocanın gözünden düşerim. Zaten bundan önceki yazılım 8'di. Korhan'la Şölen'in çıktığını bütün okul biliyor. Şölen bugün toplantıdaydı. Tiyatro kolu öğretmeni gitar çaldı, Şölen'in de ona eşlik etmesini istedi, fakat Şölen "Aaa! Hocam saçmalamayın!" dedi. Bir havalı, bir havalı aman havasını yesinler. Bugün de Şölen ve Korhan eve birlikte gidiyorlardı. Ben ve arkadaşlarım Korhan'a bir isim taktık. İsmi Korhan yerine Toni, daha doğrusu önce Koni idi. Fakat daha sonra Toni oldu. Şölen'in takma ismi Kare. Kare.Benzer Kitaplar