YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kirli Küçük Yalanlar

Kirli Küçük Yalanlar

Yazar:

Kategori: Edebiyat, Roman

ISBN: 978-975-08-1825-7

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 07.2010

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
12.50 TL    Etiket Fiyatı : 16.67 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 484
Boyut: 10.3 x 17.3 cm

Kirli Küçük Yalanlar

Reuben, bütün ekibi yok olmadan önce katili bulmak zorundadır, ama sorular çoğaldıkça yanıtlar da karmaşıklaşır.

Reuben Maitland, ingiltere’nin sadece üst düzey vakalar üzerinde çalişan, ülkenin en korkunç suçlularının izini süren, en seçkin suç birimini yönetmektedir. Genetik Suçlar birimi ihtilaflı yöntemleriyle, amansız, etkin biçimde, en ileri teknolojiyi kullanarak her zaman kendine düşman yaratmıştır. şimdi kendileri de tehlikeye düşmüştür. Bir katil kendi tekniklerini onlara karşı kullanmaktadır. Avcılar birer ava dönüşmüştür.

Reuben, bütün ekibi yok olmadan önce katili bulmak zorundadır, ama sorular çoğaldıkça yanıtlar da karmaşıklaşır. Vaka aydınlandıkça özel hayatı da yıkıma uğrar. Sadece çalışma arkadaşlarını kurtarmak için değil kendi mesleki ve kişisel kurtuluşu için de savaşır. Yaptığı tercihler geleceğini belirleyecektir. Yanlış tercih yaparsa kendini yasaların dışında, durdurulamayan bir katilin merhametine kalmış halde yapayalnız bulacaktır…

Dr. Sandra Bantam bedenine yeniden saplanan bıçağı izliyor. Bir duraklama, bir anlık soluklanma, yanan yaralarını hissetme, bıçak geri çekilirken sızan kırmızılığı görme şansı oluyor.
Bir çığlık atıyor, acı patlamalarla yayılıyor. Duyuları aynı anda hem uyuşmuş hem de keskinleşmiş, sersemlemiş, gözleri açılıp kapanıyor, titriyor, midesi bulanıyor. Öfkeli yara öbeklerinden sızan kan beraberinde bedeninin sıcaklığını da götürüyor gibi. Bantam daha önce erkeklerin elinden çıkmış bunun gibi birçok işe tanık olmuştu. Bıçakla oyan, boğan, ırza geçen ve öldüren erkekler. Sayısız vesileyle sonuçlarını ve geride bıraktıklarını görmüştü. Ama asıl olayı hiç. O acı, dehşetli, korkunç olayı.
Başlangıçta, neredeyse tam bir gün önce, seks olacağını sanmıştı. Başka neden yalnız bir kadına evinde saldıracaktı ki? Başka neden yatak odasında çırılçıplak ve korunmasız halde onu bağlayacaktı ki? Korkunç bir saniye için, vücuduna elindeki çeliğin yerine adamın etinin girmesini yeğleyeceğini fark etti. Ama adamın amacı hiç bu olmamıştı. Bilgi istiyordu o. Püskürürcesine yoğun ve hızlı bir soru saldırısı başladı. Nerede o? Reuben Maitland nerede? Ne yapıyor? Nerede çalışıyor? Adresi ne?
Dr. Sandra Bantam göz aklarındaki kılcal damarların patladığını biliyor. Çok kan kaybettiğini biliyor. Vücut ısısının düşmekte olduğunu biliyor. Soluk almak için mücadele ederken, yine adamın neden Reuben’i bu kadar çok istediğini merak ediyor. Reuben ne yaptı? İstediği nedir? Ve bir saniyeliğine tek görebildiği yüz Reuben’inki oluyor. O anda tüm kesikler, tekmeler ve yumruklar kadar etini oyan derin bir acıyla ondan nefret ediyor.
Ve artık merak kalmıyor. Sandra sorgulamanın kesileceği gerçeğini hesaba katıyor. Kendine, işkenceci istediklerini alamayınca ne olacak, diye soruyor. Istırap mide bulandırıcı bir dalga halinde yükseliyor ve sonra diniyor.

Ya sonra?Benzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları