YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kedinin Kerameti – Bütün Hikâyeleri

Kedinin Kerameti – Bütün Hikâyeleri

ISBN: 978-975-08-4107-1

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 10.2017

Hazırlayan:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
105.00 TL    Etiket Fiyatı : 140.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 476
Boyut: 13.5 x 21 cm

“Kedinin Kerameti – Bütün Hikâyeleri”

F. Celâlettin zamanının gürültülü, göz alıcı, kolay kazanılmış şöhretlerinin geçici gölgesi altında kaldığı için adı dillere destan olmamış bir hikâyecidir. Onun değeri ancak şimdi, bugün anlaşılabilir ve yarın daha çok anlaşılacak.

F. Celâlettin neslinin “şöhretleri” edebiyat dünyasından gölgelerini çekip kaybolduktan sonra o bütün ustalığı, ciddiliği ve kudretiyle ortaya çıkıyor.
Nâzım Hikmet

Fahri Celâl Göktulga (1895-1975) Türk edebiyatında kısa hikâye türünün gelişip yenilenmesini sağlamış yazarlardandır. Hikâyelerinde kenar mahalle insanlarının günlük yaşamları, artık tarihe karışmış eski eğlenceler, tiyatrolar, düğünler, saraylı hanımlar, halayıklar, kalem efendileri gibi renkli tipler boy gösterir. İstanbul konuşma dilinin zenginliklerini ustalıkla yansıtan Fahri Celâl, unutulmuş pek çok deyim ve atasözlerinden de yararlanarak anlatışına olağanüstü bir canlılık kazandırır.
Bu kitapta Fahri Celâl’in “Talâk-ı Selâse”, “Kına Gecesi”, “Eldebir Mustafendi”, “Avur Zavur Kahvesi”, “Rüzgâr” adlı kitapları, uzun hikâyesi “Keloğlan Çanakkale’de” ve kitaplarına girmemiş başka hikâyeler bulunmaktadır.

PDF formatlı tadımlık için tıklayınız...Benzer Kitaplar