YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kanatlı At

Kanatlı At

Yazar:

Kategori: Edebiyat, Söyleşi

ISBN: 978-975-08-5371-5

Tekrar Baskı: 3. Baskı / 05.2022

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 12.1994

Hazırlayan:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
120.00 TL    Etiket Fiyatı : 160.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 296
Boyut: 13.5 x 21 cm
Tekrar Baskı: 3. Baskı / 05.2022

Genişletilmiş ve Gözden Geçirilmiş 3. Baskı

“‘En sık yatak değiştiren, en farklı bölgeleri, uçları’ denememe gelince… Ben anlatı doymazıyım. Her kitap, bazen de her şiir öyle vardır benim için. Şiirimin tarihi, dilin, tekniğin tarihinden başka bir şey değildir. Bütün iş bundadır. Ben neredeyse anlatıdan, yani teknikten, dilden, dilin kullanımından yola çıkarım. Buna anlamı da katmalıyım. Anlam benim bütün yaşamım boyunca sorunum olmaktan kurtulamamıştır. Dille, anlamla cebelleşe cebelleşe yü­rüdüm hep. Anlamı da dil, teknik gibi sıfırdan aldım, en çıplak halinden alıp en uçlara götürmeye çalıştım.” – İlhan Berk

İkinci Yeni’nin önde gelen, en renkli şairlerinden İlhan Berk’in söyleşilerini bir araya getiren “Kanatlı At”ın genişletilmiş ve gözden geçirilmiş bu yeni baskısında, “Kendi Seçtikleriyle İlhan Berk Kitabı’”nda (2004) yer alan on söyleşi daha kitaba eklendi. Böylelikle şairin yeniden yayımlamak için kendi seçtiği tüm söyleşileri ilk kez tek bir kitapta toplandı.

İlhan Berk’in şiirini kurarken ve şiire yaklaşımını oluştururken hangi esaslara, ilkelere, düşüncelere dayandığına, hangi şairleri okuyup nasıl değerlendirdiğine, toplumbilimle ve felsefeyle ilişkisine, uzun şiir serüveninde şiire bağlılığına dair ipuçları sunan söyleşiler kitabı “Kanatlı At”, İlhan Berk’in şiir evrenini daha iyi anlayabilmek için “Poetika” ve “Logos” kitaplarıyla birlikte önemli bir kaynak.

kanatliat_PDFtadimlikBenzer Kitaplar