YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Kaçak Avı

Kaçak Avı

Yazar:

Kategori: Edebiyat, Roman

Çeviren:

ISBN: 978-975-08-1652-9

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 08.2009

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
7.64 TL    Etiket Fiyatı : 10.19 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 332
Boyut: 10.3 x 17.3 cm

Britanya istihbaratının first lady’si Stella Rimington’dan sürükleyici bir Liz Carlyle serüveni: Karşı-istihbarat dairesine geçici görevle atanan Liz Carlyle, Moskova’nın Londra’daki Rus oligarklardan birine suikast düzenleyeceği ihbarını alınca, sanat tarihi öğrencisi kılığında oligarkların şaşaalı yaşam çevresine dahil olur. Demir perdenin yıkılmasının üzerinden geçen yirmi yıla rağmen Londra’daki Rus ajanlarının faaliyetleri azalacağına artmıştır ve bu acımasız oyunda genç kadın ajanın işi hiç de kolay olmayacaktır. Karşılaştığı sosyetenin bu yeni gözdelerinden hangisi Avrupa’dan sızdığı söylenen kaçak ajan olabilir, bir an önce ortaya çıkarması gerekmektedir; üstelik bu sefer üstlerinden de destek göremeyecek, bir tek mesai arkadaşı Peggy Kinsolving’e güvenebilecektir. Stella Rimington’un otuz yıllık gizli servis deneyiminden süzdüğü çağdaş bir casusluk romanı…

“Rimington’ın anlatısı… kurnazlığıyla diken diken ediyor ve Litvinenko’nun zehirlenmesine dair imalarla örülmüş olarak güncel bir dokunuş sunuyor Kaçak Avı’nda… etkileyici.”
Financial Times

“Okurlar sahicilik bekleyebilirler – ve Rimington’ın sunduğu tam da bu.”
The Times

“Rimington eski MI5 başkanı olarak birikimini tam yerinde kullanıyor.”
Sunday Times

Kadının kılı dahi kıpırdamadı. Jackson için sevindiriciydi bu; en son isteyeceği şeydi onun çığlık atması. Kadın teslim olurcasına başını sallamakla yetindi, sol kolunu uzattı, çantasını omzundan indirdi. Çantanın saplarını tek eliyle tutuyordu, Jackson onu almak üzere uzandığı anda kadının öbür eliyle çantada bir şey aradığını fark etti. “Uzat şunu,” dediği sırada kadın elini çekiyordu. Ansızın üzerine doğru bir şey geldi, karanlıkta parıldayan bir şey.
Sol kolunda dayanılmaz bir acı duydu, hemen omzunun altında. “Tanrım!” diye haykırdı ürkerek. Az önce ne yapmıştı bu kadın ona? Bakınca kolundan kan fışkırdığını gördü. Acı kıvrandırıyordu. Seni lime lime edeceğim orospu, diye geçirdi içinden öfkeyle. Öne doğru bir hamle yapmaya kalktı, ama kadının elinde tuttuğu metal nesne tekrar parıldadı ve ansızın böğrüne saplandı. Bir kere, sonra bir daha, her defasında onu korkudan kıvrandırarak.
Jackson can çekişiyordu, kadının elinin yeniden hareketlendiğini görünce döndü ve olanca gücüyle koşarak uzaklaştı. Yaralı kolunu sıkı sıkıya tutarak köşeye vardığında kimdi bu diye düşündü. Her kimse, dedi parmaklarının arasından kan süzülürken, yanlış kadını seçmişim.Benzer Kitaplar