YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Hezarfen’in İzinde… Gökyüzünde

Hezarfen’in İzinde… Gökyüzünde

ISBN: 978-975-08-2106-6

Tekrar Baskı: 26. Baskı / 04.2024

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 10.2011

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
67.50 TL    Etiket Fiyatı : 90.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 64
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tekrar Baskı: 26. Baskı / 04.2024

Arslan Sayman’dan İnsanlığın Büyük Düşlerinden Biri Üzerine:
Hezarfen’in İzinde… Gökyüzünde

Okurların “Kırmızı Kuş”, “Limon Ağacının Şarkısı”, “Karganın Rengi”, “Engin Mavi” gibi kitaplarıyla tanıdığı Arslan Sayman’ın yeni kitabı YKY’nin Doğan Kardeş dizisinden çıktı: “Hezarfen’in İzinde… Gökyüzünde”.

Gökyüzünde kuşlar kadar özgür, bulutlar kadar hafif, yıldızlar kadar parlak olmak, uçabilmek insanlığın en eski düşlerinden biri. Arslan Sayman, işte bu büyük-küçük herkesin ortak ve belki insanlık kadar eski düşünü eğlenceli bir dille anlatıyor. Kuşların dünya üzerindeki en mükemmel varlıklar olduğunu düşünen küçük Onat ise kitabın uçma sevdalısı başkahramanı. Onat, bıkıp usanmadan yakın çevresine anlatıp durduğu hayalleri sayesinde birtakım sürprizlerle karşılaşıyor.

Kendi yaptığı kanatlarla uçtuğu rivayet edilen Hezarfen Ahmed Çelebi’nin adını kitabın adında da anan Arslan Sayman, Türk havacılık tarihinin bir diğer önemli ismini, hayatını uçmaya adayan Vecihi Hürkuş’u da kitabın kahramanlarından biri yapmayı unutmamış.

Bu güzel kitabın kahramanları, Cansu Kaykaç’ın güzel resimleriyle varlık kazanmış.

“Küçük Vecihi bütün çocukluğu boyunca uçma denemeleri yapmış. Kendini uçmaya adamış.

İnsanın kuş misali uçamayacağını, çatıya çıkıp kendini boşluğa bıraktığında anlamış. O gün, ilk uçma denemesinde yerçekimini keşfetmiş. Kollarını çırpmış, ayaklarını hızla aşağı yukarı oynatmış, ama havada kalmayı beceremeyip aşağıdaki samanlığa zorunlu iniş yapmış.

Bu denemelerden birinde hafifçe yaralanmış. Sonra günün birinde okuduğu kitapların satır aralarında Hezarfen çıkmış karşısına.”Benzer Kitaplar