YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Her Güne Bir Soru

Her Güne Bir Soru

ISBN: 978-975-08-1733-5

Tekrar Baskı: 9. Baskı / 01.2019

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 01.2010

Resimleyen: , ,

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
38.20 TL    Etiket Fiyatı : 50.93 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Dis pourquoi ...le ciel est bleu?
Sayfa Sayısı: 192
Boyut: 20 x 27.5 cm
Tekrar Baskı: 9. Baskı / 01.2019

“Her Güne Bir Soru”

Her güne bir soru, gerek ustaca ve eğlenceli çizimleri gerekse de dinamik içeriği sayesinde çocukların ilgi duydukları konular hakkında fikir sahibi olurken ve meraklarını giderirken çevreleriyle etkileşime girmelerini de sağlayacak, onları öğrendiklerini paylaşmaya özendirecek.

Merak çocukların hayatı ve dünyayı öğrenmesinin bir yoludur. Anne babalarını, yakınlarını zaman zaman sordukları sorularla boğsalar da, gene de bir çocuk için, aslında hepimiz için dilenebilecek en iyi şey meraktır. Bir çocuğun sorduğu soruyu geçiştirmeden, hakkıyla yanıtlamaya çalışmak büyüklere de yeni bir bakış açısı kazandırır aslında. Çoktan kanıksadığı durumları, yanıtını bildiği, bildiğini sandığı soruları yeniden kurcalamasını sağlar.

Neden "kedi gibi nankör" denir?
Aslında kediler nankör değildir. Bu, kedi sevmeyen insanların onlara yakıştırdığı, gerçek olmayan bir özelliktir. Bugün sokaklarda gördüğümüz ya da evimizde beslediğimiz kedilerin soyları, bulunan fosillerden anlaşıldığına göre binlerce yıl önce Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya’da yaşamış vahşi kedilerden gelmektedir. Yaklaşık 5000 yıl önce insanlara yaklaşmış ve evcilleşerek insanın iyi bir dostu ve ev hayvanı haline gelmişlerdir.

Neden arabaların motorlarını yağlarız?
Arabaların motoru “patlamalı motor” olarak da adlandırılır. Motor içinde ateşleme ile güç üretilir ve bu güç ile birçok metal parça çok hızlı dönmeye başlar: Pistonlar, hareket kolları vs.

Yağ kullanımı bu parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltır. Ayrıca oluşan ısının yükselmesini engeller ve ateşleme ile çıkan pislikleri temizler. Tüm bunlar motorun düzgün çalışmasını sağlar.Benzer Kitaplar