YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Harry Potter: Sihir Tarihinde Bir Yolculuk

Harry Potter: Sihir Tarihinde Bir Yolculuk

ISBN: 978-975-08-4119-4

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 03.2018

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
45.14 TL    Etiket Fiyatı : 60.19 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: Harry Potter: A History of Magic
Sayfa Sayısı: 144
Boyut: 25 x 25 cm

“Harry Potter: Sihir Tarihinde Bir Yolculuk”

Büyücülük hazineleriyle dolu bir dünyayı keşfe çıkın…

“Harry Potter ve Felsefe Taşı”nın yayımlanışının yirminci yılı şerefine, okurlar bin seneyi aşkın sihirli bir tarihi kapsayan bu kitapta Sihirli Yaratıkların Bakımı’ndan Bitkibilim’e, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’dan Astronomi’ye, Kehanet’e ve diğerlerine, Hogwarts ders programında büyüleyici bir yolculuğa çıkarılıyor. British Library’nin arşivlerinden çıkan hayranlık verici eşyalarla, J.K. Rowling’in daha önce hiç görülmemiş eskizleri ve el yazmalarıyla ve çizer Jim Kay’in inanılmaz illüstrasyonlarıyla hayretten hayrete sürüklenmeye hazır olun. Felsefe Taşı’nın kökeninin, devasa ejderhaların ve baş belası ifritlerin arkasındaki gerçeği öğrenin; kendi iksirinizi yaratın; gerçek asaları ve bir adamotuna neyin çığlık attırdığını ortaya çıkarın; da Vinci’nin defterinin olağanüstü sayfaları arasında gezinin ve gece göğünün en kadim atlasını keşfedin. British Library tarafından itinayla seçilmiş olan ve dünyanın dört bir yanından olağanüstü hazinelere yer veren bu unutulmaz yolculuk, Harry Potter hikâyelerinin kalbindeki sihrin tarihini ele alıyor.

26 Haziran 1997’de “Harry Potter ve Felsefe Taşı” yayımlandı. O zamandan beri de Harry Potter kitapları rekor üstüne rekor kırdı, dünya çapında 450 milyondan fazla sattı ve 80 farklı dile çevrildi.

Harry Potter’ın yirmi yılını kutlamak için, British Library’nin (Britanya Kütüphanesi) “Harry Potter: Sihir Tarihi” sergisinde yer alan olağanüstü sihirli eşyalar koleksiyonunu keşfe çıkın.

Sergi, Hogwarts ders programını eksen alarak Harry Potter serisinin bağrındaki mitlere ve folklora ışık tutuyor. Bu sayfalarda British Library’deki küratörler ekibinin ortaya çıkardığı, itinayla kaynakları belirtilmiş ve gerek Kütüphane’nin kendi koleksiyonlarından gerekse dünyanın dört bir yanındaki farklı kurumlar ve özel kişilerden temin edilmiş parçalar bulacaksınız.

Küratörlere katılarak siz de neler neler keşfedeceksiniz...Benzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları