YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Hareket Halinde – Bir Hayat

Hareket Halinde – Bir Hayat

ISBN: 978-975-08-3654-1

Tekrar Baskı: 3. Baskı / 03.2022

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 05.2016

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
165.00 TL    Etiket Fiyatı : 220.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: On the Move - A life
Sayfa Sayısı: 348
Boyut: 13.5 x 21 cm
Tekrar Baskı: 3. Baskı / 03.2022

“Hareket Halinde – Bir Hayat”

Dünya çapında ün kazanmasını sağlayan kitaplarında beyin ve sinir sisteminin tuhaflıklarını, insanın birbirinden zor durumlara uyum sağlayabilme becerisini anlatan Oliver Sacks, bu sefer kendini odağa alıyor.

Sadece yıllarca hayret ve keyifle okuduğumuz vaka tarihçelerinin yazarı nörolog Sacks’ı değil, son ânına kadar dolu dolu yaşanmış bir hayatın öznesi olan Sacks’ı da tanıyoruz “Hareket Halinde”de: Ailesiyle ilişkisinden İngiltere ve Amerika arasında bölünen hayatına, motosiklet, seyahat ve ağırlık kaldırma tutkusundan sevgililerine ve tanıdığı ünlü ünsüz pek çok sıradışı insana, Sacks hayatından her yönüyle, dürüstçe ve heyecanla bahsediyor.

Motosikletini tek başına sürmeyi sevdiği yollarda, hayatının sonuna dek hastalarını ilgisiz bırakmadığı hekimlik hayatında, yazdığı binlerce sayfada durmak dinlenmek nedir bilmeyen bir insanın, daima hareket halinde bir hayatın hikâyesi.

“Samimi bir kitap… Yaşam ve merhametle dolup taşıyor.” New York Times

“Müthiş… Sacks kendini de başkalarını incelediği gibi inceliyor: Şefkatle, cesaretle, zekice, her halini kabullenerek ve dürüstçe.” Wall Street Journal

PDF formatlı tadımlık için tıklayınız...Benzer Kitaplar