YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Gizli Bahçe

Gizli Bahçe

ISBN: 978-975-08-5915-1

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 10.2023

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
82.50 TL    Etiket Fiyatı : 110.00 TL
-+

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Orijinal Adı: The Secret Garden
Sayfa Sayısı: 276
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Gizli Bahçe

Hayatı boyunca hizmetlilerin, dadıların yanında yaşayan dokuz  yaşındaki Mary Lennox, etrafındaki herkesi kaybettikten sonra Hindistan’dan İngiltere’ye gelir. Artık huysuzluk konusunda kendisiyle yarışabilecek eniştesinin büyük malikânesinde yaşayacaktır. Bir bozkırın ortasında yer alan bu malikâne, kilitli kapıları, solmuş çiçeklerle dolu bahçeleriyle Mary’nin merakını uyandırır.

Başlarda yalnızlık çekse de yavaş yavaş dışarı çıkmaya, doğayla tanışmaya başlar. İnsanlarla kaynaşır, hayvanlarla dost olur. Ama aklında tek bir şey vardır. Kimsenin adımını atmadığı, anahtarının bile gömülü olduğunu duyduğu gizli bahçeye girmek.

Ve sonunda iki arkadaşının da yardımıyla amacına ulaşır. Geriye yapılacak tek bir şey kalmıştır: O küskün bahçeyi hayata döndürmek ve o yeşillendikçe iyileşmek…

Frances Hodgson Burnett (1849-1924) doğum adıyla Frances Eliza Hodgson, 1849 yılında İngiltere’de doğdu. Babasının 1854 yılındaki ölümünden sonra zor koşullarda bir çocukluk geçirdi. 1865 yılında ailesiyle birlikte Amerika’ya göç etti. On dokuz yaşında ailesine destek olmak amacıyla hikâyeler yazmaya başladı ve Amerika’ya taşındıktan üç yıl sonra hikâyeleri dönemin önemli dergilerinde yayımlanmaya başladı. Küçük Lord, Küçük Prenses ve Gizli Bahçe kitapları hâlâ en çok okunan çocuk klasikleri arasındadır.

Gizli Bahce_PDFtadimlikBenzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları