YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Franz Kafka’nın Dönüşümleri

Franz Kafka’nın Dönüşümleri

ISBN: 978-975-08-2557-6

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 05.2013

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
12.50 TL    Etiket Fiyatı : 16.67 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 144
Boyut: 12.5 x 17 cm

“Franz Kafka’nın Dönüşümleri”

Dönüşüm, Dava, Ceza Sömürgesinde, Şato… Kafka’nın yapıtları özgürlüğün pahalıya patladığı bir dünyayı anlatır. Peki gerçek dünya ne durumdadır?

1910’lu,1920’li yıllarda, hem Çek, hem Alman, hem de Yahudi olan ve yavaş yavaş dört yüzyıllık  Avusturya egemenliğinden kurtulmaya başlayan bir Prag. Bir kasabın oğlu olarak dünyaya gelmiş, Eski Kent’te bir moda mağazası ve yalnızca tek oğlu olan,evdeki zorba Baba. Kafka’yı, yapıtına damgasını vurmuş o trajik bağlama iten şey gerçek midir, yoksa yazı alanındaki olağanüstü yeteneği mi? O bir Georg Bendemann olur, bir Gregor Samsa, bir Josef K. bir kadastrocu K.Yarattığı kişiler durmadan değişirken, hepsi kendisidir aslında. Claude Thiebaut önce romantik, sonra da varoluşçu Franz Kafka imgesinin tozunu alıp, Kafka’nın çok az yazı yayımlamasına, genç ölmesine; babası, yasalar, arkadaşlık ve kadınlara duyduğu aşk karşısında, her zaman aynı soruyu sormasına neden olmuş o doğruluk ve saflık arayışına odaklanıyor.

Kafka Prag’da doğar. Yapıtı da öyle. Görünüşte her şey çok doğaldır. Kendisinin de söylediği gibi, Bohemya’nın eski başkenti “annecik”tir; ona benzemesin de ne yapsın? Tarihin kazandırdığı anlamlarla yüklü, doğru algılanıp yorumlanması gereken göstergelerle dolu, karmaşık ve çetin bir dünyaya gözlerini açar. Çünkü Prag “annecik”se de, “o anneciğin cırnakları vardır.”Benzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları