YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Felsefenin Çağrısı

Felsefenin Çağrısı

Yazar:

Kategori: Cogito

ISBN: 978-975-363-447-1

Tekrar Baskı: 11. Baskı / 02.2022

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 08.1995

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
63.75 TL    Etiket Fiyatı : 85.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 211
Boyut: 13.5 x 21
Tekrar Baskı: 11. Baskı / 02.2022

Türkçenin bu büyük düşünüründen bir başyapıt daha!

Nermi Uygur’un Tadı Damağımda ile başladığımız “Bütün Yapıtlarına Doğru” dizisinin ikinci kitabı, yinelenen bir davet: “Felsefenin Çağrısı”.
“Bir Felsefe Sorusu Nedir?”
“Felsefede Temellendirme”
“Felsefe mi, Metafizik mi?”
“Bölük Pörçük Felsefe” ve
“Felsefe – Dünü ve Yarını” başlıklı beş bölümde temel yapısıyla tüm felsefenin kuruluşunu ele alan Nermi Uygur, “Felsefe Nedir?” sorusunu aydınlatıyor.

Bu kitap felsefenin felsefesi üzerine beş denemeyi kapsıyor. Amacı bakımından: “Felsefe nedir?” sorusuna belli bir aydınlık getirmeye savaşıyor. Ondan, doğrudan doğruya felsefenin incelediği tektek soruları çözmekten çok, temel yapısıyla tüm felsefenin kuruluşunu konu diye almakta; dolayısıyla, tektek felsefe sorunlarının da içini daha iyi görmeyi sağlamaktadır. Şu var ki konusunu çepeçevre işlemekten uzak. Deştiği birkaç kesitle yetiniyor. Gene de, felsefeyle ilgili birçok canalıcı güçlüğe parmak basmaktan geri kaldığı ileri sürülemez. Özel bir bilme alanı olarak felsefenin bağımsız varlığını girdi-çıktısıyla gözönüne seriyor yeryer. Yöntemi: bu varlığı anlamaya, felsefeyi felsefe yapan nitelikleri, her kez ayrı bir yaklaşmayla önyargısız betimlemeye dayanıyor. Onun için, bu kitabın, gerekince, felsefeyle ilgili doğru diye bellenmiş bazı yanlış sanılara aykırı düşmekten kaçınmadığını şimdiden söyleyeyim. Ama bu umduğum gibiyse, okunmasını zorlaştırmak şöyle dursun epeyce kolaylaştırır. Öyle ki, bu kitap yalnız filozoflara değil genel okurlara da seslenmektedir.Benzer Kitaplar