YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.”

Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.”

ISBN: 978-975-08-3448-6

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 09.2015

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
19.45 TL    Etiket Fiyatı : 25.93 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 144
Boyut: 16.5 x 24 cm

“Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf”

Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi işbirliğiyle hazırlanan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.” sergisinin (2 Ekim – 23 Ekim 2015) kataloğu yayımlandı.

“Yaşamak değil,/ Beni bu telâş öldürecek”, “Sen bana bakma,/ Ben senin baktığın yönde olurum”, “Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu,/ Birinciliği beyaza verdiler.”, “Yalnızlık paylaşılmaz../ Paylaşılsa yalnızlık olmaz.” dizeleriyle sevdiğimiz Özdemir Asaf, ölümünün 34. yılında büyük bir sergiyle anılıyor.

Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.” sergisine ait kapsamlı ve oldukça çarpıcı bir katalog hazırlandı. Değerli tiyatro adamı Ferhan Şensoy’un yazısıyla açılan ve Özdemir Asaf ailesinin katkılarıyla hazırlanan katalogta şairin fotoğraflarıyla, kişisel evrakıyla, defterleriyle, elyazılarıyla yaşamöyküsü, sanatçı kişiliği gözler önüne seriliyor. Gerçekten de onlarca şiiri ezberimizde olan, dizeleri dillere pelesenk olmuş; şarkılara söz, mektuplara alıntı olmuş büyük şair Özdemir Asaf, diliyle, dünyasıyla, insana bakış açısıyla olağanüstü bir özgünlüğe sahipti.

Şimdi onun bu özgün dünyasına ait fotoğraf ve belgelerden oluşan katalog da kitaplarının bulunduğu raflarda yer almayı hak ediyor.

d54cf590-3f6c-4265-82e8-d621b6b27ba5Benzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları