YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Aşk ve Şiddet / Love and Violence

Aşk ve Şiddet / Love and Violence

ISBN: 978-975-08-1595-9

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 04.2009

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
13.89 TL    Etiket Fiyatı : 18.52 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 88
Boyut: 29 x 23 cm

Şükran Moral – Aşk ve Şiddet
27 Mart – 3 Mayıs 2009

Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi, çağdaş sanatçı Şükran Moral’ın yeni kişisel sergisi “Aşk ve Şiddet”e ev sahipliği yapıyor.
27 Mart – 3 Mayıs 2009 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek sergide, aile içi ve kadına yönelik şiddet üzerine bir performans/enstalasyon yer alıyor. Sanatçının açılış günü bir kez gerçekleştireceği performansın videosu sergi boyunca izlenebilecek.
Sergiye ilgi çekici bir sergi kitabı da eşlik ediyor. Şükran Moral’ı ve eserlerini daha yakından tanımak isteyenlere…

“Levent Çalıkoğlu: Kişisel etik ile toplumsal etiğin sınırlarının konuşulmadan kabul edilmiş tabuları üzerine çalışıyorsunuz. Bu sınırda sizin ve sanatçının konumu ne olmalı? Neyi, ne kadar gösterecek sorusu modern sanatın, hatta belki de tüm iyi sanatların sorunu. İşleriniz izleyiciyi süzmüyor, tam tersi bıçak saplıyor ki kendisine gelebilsin. Bu yaklaşımın keskinliğini nasıl algılamak lazım?

Şükran Moral: Benim sanatım toplumla bir diyalog oluşturuyor. Diyaloğun biçimini tartışabiliriz ama bu benim yöntemim. Toplum öyle hale geldi ki bırak bıçak atmayı, atom bombası atsan umurunda değil. Toplumun etiği kolayı seçmekten yana; düz mantık ve ucuz eğlence. Ama toplumun müthiş duyarlı olduğu, dengelerinin bir anda bozulduğu olaylar da var, ben onları yakalamak isterim. Toplumla bir an bütünleşmek müthiş bir tad. Onları altüst edebildiğimde, gözlerini balık gözü gibi değil de, gözlerinde tuhaf bir ışık görüp çok heyecanlanıyorum. Ağlayanları, bana küfür edenleri de severim, önemli olan balık gibi durmasınlar.”

* Şükran Moral ile Söyleşi’den, Şükran Moral – Aşk ve Şiddet sergi kataloğu, YKY, 2009.Benzer Kitaplar


Yazarın Diğer Kitapları