YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Aramızda Beyaz Bir Çizgi

Aramızda Beyaz Bir Çizgi

ISBN: 978-975-08-3030-3

Tekrar Baskı: 17. Baskı / 02.2023

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 09.2014

Resimleyen:

400.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.

YKY İnternet Satış Fiyatı
37.50 TL    Etiket Fiyatı : 50.00 TL
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı: 56
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tekrar Baskı: 17. Baskı / 02.2023

Keşke Hep Çocuk Kalsak…

Yaprak, Idım kentinde yaşayan bir ailenin kızıdır. Evlerinde sadece komşu Şık kentinin radyosu çektiği için, küçük kız, daha konuşmayı öğrenmeden Şıkça şarkılar söylemeye başlar. Bunu kimsenin bilmemesi gerekmektedir! Çünkü yüz yıl önce kopan “O benim taşım”, “Bu benim dalım” kavgaları yüzünden, iki kentte yaşayanlar birbirine dargındır. Üstelik, aralarına çekilen beyaz çizgiyle kentler de insanlar da birbirinden ayrılmıştır.

Yaprak küçük bir hanımefendi olduğunda, zeytin ağaçlarının arasında dolaşmaya çıkar bir gün. Şıkça bir şarkı mırıldanarak gezindiği o gün, iki kentin kaderini değiştirecek bir dostluğun da başlayacağı çok güzel bir gün olacaktır…

“Aramızda Beyaz Bir Çizgi”, büyüklerin dünyasındaki anlamsız yasaklar karşısında, çocukların ürettiği yaratıcı çözümleriyle, “Keşke hep çocuk kalsak!” dedirten bir kitap.

Yapı Kredi Yayınları, Doğan Kardeş kitaplığındaki yeni bir diziyi yeni bir yazarla başlatıyor. Daha Güzel Bir Dünya İçin dizisi, Çiğdem Kaplangı’nın ilk kitabı “Aramızda Beyaz Bir Çizgi” ile okurlarla buluşuyor.

Uzay Gözlem Merkezi’ndeki nöbetçi, yıldızlara bakarken günün bütün yorgunluğunu unutmuş. Gevşemiş, gevşemiş, ufak ufak esnemeye başlamış. Uykunun ağırlığına karşı koyamayan gözleri tam kapanacakken, gördüğü olağanüstü manzarayla yerinden sıçramış.

O an, göğün derinliklerinde bir karadelik belirmiş. Üstelik, karnı çok aç olacak ki, bir heves Uranüs gezegenini yutmaya kalkışmış. Koca topu güçbela yerinden oynatıp, “Hüp! Hüüp! Hüüüüüüp!” diye kendine doğru çekmiş. Ama gezegen göründüğünden büyükmüş, karadelik onu mideye indiremeyeceğini anlayınca öksürüp onu geldiği yere geri yollamış.

Gökte olan bitenler yüzünden midir bilinmez, dünyada o gün işler biraz karışmış. Karadelik öksürdüğünde doğan Yaprak adlı bir bebek, konuşmayı sökemeden şarkılar söylemeye başlamış. Hem de başka bir dilde.Benzer Kitaplar