YKY - Yapı Kredi Yayınları
Sepet Ürün bulunmaktadır.
Aritmetik İyi Kuşlar Pekiyi

Aritmetik İyi Kuşlar Pekiyi

Yazar:

Kategori: Doğan Kardeş

Yaş:

ISBN: 978-975-363-485-4

YKY'de İlk Baskı Tarihi: 03.1996

Hazırlayan:

Resimleyen:

150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz.
7.00 TL  
TÜKENDİ

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Genel BilgilerTadımlık
Sayfa Sayısı : 71
Boyut : 13.5 x 19.5 cm
Tekrar Baskı : 47. Baskı / 01.2020

-Çocuklar için yazmak. Yazarsın. Yalnız şunu unutma: Çocuklar her şeyi anlar. Her şeyden sözedebilirsin onlara. Enflasyondan bile.

-Bilgiçlik taslayan şeyler yazma. Daha içten ol. Serüvenlerden düşlerden söz et. Sözgelimi, lacivert ipek helikopter uçsun yazılarında. Bilgi de ver.

-Senin işin onlarda okuma tadı yaratmaya çalışmak.

Bu öğütleri dinleyen Cemal Süreya’nın Çocukça dergisinde yazdığı 12 küçük serüven. Unutmayın, en güzel halimiz, güler halimizdir.

Çocuklar İçin Edebiyat

185. gün İki ay olmuş Çocukça dergisinden kovulalı. Oysa ben oradaki “Aritmetik İyi, Kuşlar Pekiyi” başlıklı sütunumu çok seviyorum. On iki yazı yazmışım. Orhan Alkaya’nın isteği üzerine girdiğim bu işte, başta, bayağı zorlandım. Kolay değil, yedi sekiz yaş düzeyindeki çocuklara, onların öğrenci olmayan yanlarına seslenebilmek. İki yazı çok zor çıktı. Giderek ısınmış ve kendime göre bir yol bulmuştum. Çocukların her şeyi zaten anladığı düşüncesinden çıkış yaptım. Geliştirebilirdim de bunu. Kapılıp gitmek isterdim o yazılara. 187. gün (...) Elli yaşından sonra da şair olunamıyor. On yaşında da şair olunamıyor. Şiir için en elverişli yaşlar 16-25 yaşlarıdır. Daha öncesi çok erken, sonrası biraz geçtir.Benzer Kitaplar